Väravalööja rumalus jättis Levadia U21 teiseks poolajaks vähemusse ja kinkis Nõmme Unitedile võidu (1)

Egert Õunapuu jahib Esiliiga väravaküti tiitlit. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Esiliiga ainsas laupäevases kohtumises pidasid haarava lahingu FCI Levadia U21 esindus ja Nõmme United. Mängus, kus juba 11. minutiks oli pall võrgus käinud kolm korda ning pärastpoole nähti ka punast kaarti ja omaväravat, võitis lõpuks United 4:2.

Skoori avas juba viiendal minutil kodumeeskond, kui Nikita Dronov lõikas vahelt Luukas Aeg Arbeiteri ebaõnnestunud tagasisöödu ja saatis palli Unitedi väravavahi Oliver Ani selja taha. Vaid neli minutit hiljem suutis kogu liiga suurima väravaküti tiitlile konkureeriv Egert Õunapuu aga Dimitri Jepihhini eeltöö järel viigistada.

Õunapuu väravast oli möödas vaid kaks minutit, kui Levadia uuesti ette pääses. Vasakult äärelt karistusalasse saadetud tsenderduse suunas keskkaitsja Oscar Pihela peaga esmalt posti, jõudis ise esimesena tagasipõrkunud pallini ja tegi seisuks 2:1. Seekord püsis kodumeeskonna edu kauem, aga 33. minutil viigistas United taas. Alles mõne päeva eest meeskonnaga laenulepingu alusel Tallinna Kalevist liitunud Alexander Kapitan Bergman lükkas peaga võrku Arbeiteri nurgalöögi - 2:2.

Avapoolajal rohkem väravaid ei nähtud, küll aga punast kaarti. 41. minutil läksid karistusalas sõlme ning seejärel tõuklema Ani ja Nikita Dronov. Peakohtunik Dmitri Kirilov rahustas olukorra maha sellega, et näitas mõlemale kollast kaarti. Dronovile see aga ei mõjunud ning minutike hiljem virutas ta kohavõitluses küünarnukiga kõhtu Bergmanile. Kirilovi selja taga toimunud episood jäi peakohtunikul märkamata, kuid abikohtunikult Lauri Saleilt nõu saanuna näitas ta Dronovile teist korda kollast kaarti ning Levadia pidi jätkama vähemuses.

Vähemuses mänginud Levadia U21 suutis viigiseisu hoida pikalt, kuniks United 79. minutil kogenud Artjom Artjunini õnnetust omaväravast ikkagi 3:2 ette pääses. Paremalt äärelt karistusalasse jooksnud Henri Leoke tsenderdas ning seda blokeerida üritanud Artjunini puutest lendas pall posti ja Aleksandr Kraizmeri vahelt võrku.

Kolmandal üleminutil, kui Levadia võttis juba riske, mängis Õunapuu üle kaks Levadia kaitsjat ja vormistas 4:2 lõppseisu. Vahepeal vigastuspausi tõttu platsilt eemal olnud Õunapuul on nüüd Esiliigas kirjas 15 väravat nagu ka Harju JK Laagri esiründajal Andre Järval ja Paide Linnameeskonna U21 meeskonda esindavalt Bubacarr Tambedoul.

Liigatabelis on Levadia U21 hoolimata kaotusest endiselt liider, teisel kohal olev ja ühe mängu vähem pidanud Harju JK Laagri jääb maha viie punktiga. United on 26 punktiga seitsmendal tabelireal.