Valencias kadus põnevus kolme minutiga, edasine oli Sloveenia kuninga kroonimine (0)

Atalanta kirjutas täna omal moel ümber Meistrite liiga ajalugu, täpsemalt tegi seda pildil olev sloveen Josip Ilicic. Nüüd on ta neljas liige klubis, kuhu veel kuuluvad elavad legendid Lionel Messi, Mario Gomez ja Robert Lewandowski.

Kõik märgid näitasid juba avamängu järel, et Atalanta läheb Valencia vastu veerandfinaali. 4:1 edu oli märkimisväärne, aga lõplik kindlus saabus majja kolmandal minutil, mil Ilicic teenis penalti ja selle ise ka realiseeris.

Pärast seda proovis Valencia veel paaril korral õhku teatavat elektrit tekitada, aga Mestalla fänne igatsenud tribüünid omade sensatsioonilisest tagasitulekust ilma ei jäänud. Küll aga ajalukku minevast Ilicici peost. 43. minutil lõi sloveen oma teise, 71. minutil kolmanda ja kirsiks tordil oli 82. minutil sündinud neljas värav.

Ilicicist sai vanim mängija (32 aastat ja 41 päeva), kes Meistrite liigas võõrsil kübaratriki löönud. Ilicic on esimene mängija, kes Meistrite liiga play-offis võõrsil neli väravat löönud. Ilicic on esimene sloveen, kes Meistrite liigas kübaratriki löönud. Üldse on Meistrite liiga play-offis löönud ühes mängus neli väravat kolm mängijat - Lionel Messi (2010 ja 2012), Mario Gomez (2012), Robert Lewandowski (2013) ja Josip Ilicic (2020).

Päeva teises mängus vormistas Leipzig kodus kindlalt edasipääsu Tottenham Hotspuri vastu, kes 3:0 paika pandi. Loe lähemalt siit.

Valencia - Atalanta  3:4 (1:2) - kahe mängu kokkuvõttes edasi Atalanta 4:8
21., 51. Kevin Gameiro, 67. Ferran Torres - 3. pen., 43. pen., 71., 82. Josip Ilicic

RB Leipzig - Tottenham Hotspur 3:0 (2:0) - kahe mängu kokkuvõttes edasi Leipzig 4:0