Uus liider: Sociedad korjas mõttetu punase kaardi, aga möödus liigatabelis Realist ja Atleticost (0)

Hispaania kõrgliiga sai laupäeva õhtul ainuliidri, kui Real Sociedad alistas koduväljakul Mallorca 1:0 ning möödus tabelis Real Madridist ja Atletico Madridist. Samas oli Sociedad lähedal punktide kaotamisele, kuid viimasel minutil löödi kümnekesi võiduvärav.

Sociedadi vaskkaitsja Aihen Munoz korjas juba esimesel poolajal kaks kollast kaarti. Ta sai teise kollase kaardi keskväljal tehtud vea eest, kui olukord ei olnud isegi Sociedadi väravale ohtlik. Seejuures läks Munozi eemaldamine La Liga ajalukku, sest baskile näidati punast kaarti avapoolaja esimesel üleminutil.

Sociedadile päästis võidupunktid vahetusest sekkunud Julen Lobete, kelle 90. minutil sooritatud kauglöögi pudistas Mallorca puurilukk Manolo Reina väravasse. See oli 21-aastase Lobete karjääri teine tabamus La Ligas, mõlemad on löödud tänavusel hooajal.

Liigatabelisse kolm punkti juurde kirjutanud Sociedad edestab Real Madridi ja Atletico Madridi kolme ning Sevillat viie punktiga, aga Realil ja Atleticol on üks ning Sevillal koguni kaks mängu varuks. Hooaja neljanda kaotuse saanud Mallorca asub 12. kohal.

Levante ja Getafe, kes asuvad väljalangemistsoonis, leppisid üheksanda vooru avamängus väravateta viiki. Levante on viie punktiga 18. ja Getafe kahe punktiga 20. kohal.

Real Sociedad - Mallorca 1:0 (0:0)