Uskumatu! Ajalugu teinud Palmer kostitas Evertoni neljakaga ja tõusis väravalööjate tabeli tippu (0)

Cole Palmer hiilgas Evertoni vastu nelja väravaga. Foto: Scanpix / Neil Hall / EPA

Londoni Chelsea mängumees Cole Palmer kirjutas oma nime järjekordse hiilgava mängu toel ajalukku, kui tema meeskond alistas Inglismaa Premier League'i 33. voorus 6:0 Evertoni.

Enne veel, kui Palmer hakkas hullu ajama, oli Everton lähedal eduseisu haaramisele. 10. minutil kaotas Chelsea äärekaitsja Malo Gusto enda trahvikasti lähedal palli, hetk hiljem söötis Evertoni pallur Sheamus Coleman selle värava alla, kust ründaja Beto lõi neljalt meetrilt tühjast väravast üle.

Tagantjärele võib öelda, et see oli Evertoni ainus šanss mängu teha, sest juba kolm minutit hiljem juhtis Chelsea. Palmer sai keskväljal palli, lükkas selle Evertoni keskkaitsja Jarrad Branthwaite'i jalge vahelt läbi, andis seejärel kannasöödu Nicolas Jacksonile, sai palli kohe tagasi ning virutas selle esimese puutega 20 meetrilt vasaku posti kõrvale - 1:0. Sellega sai Palmerist ainus Chelsea mängija ajaloos, kes skoorinud seitsmes järjestikuses Premier League'i kodumängus.

Kõigest kaks minutit hiljem oli Palmeril võimalik lüüa teine, ent Noni Madueke tsenderdus jäi talle pisut selja taha, mistap ei suutnud 21-aastane inglane palli meetri kauguselt väravasse suunata.

Aga sellest polnud hullu midagi, sest 18. minutil sai ta kätte oma teise. Conor Gallagher hoidis vasaku nurgalipu juures palli väljakul. Mõni sööt hiljem leidis Mõhhailo Mudrõk värava eest Jacksoni, kelle löögi Evertoni kindamees Jordan Pickford tõrjus. Lahtise pallini jõudis esimesena Palmer, kes suunas palli peaga postide vahele - 2:0.

Hooaja eel Manchester Cityst 47 miljoni euro eest Chelseasse liikunud ründav poolkaitsja vormistas kübaratriki 29. minutil. Suured tänusõnad peab Palmer ütlema Pickfordile, kes olles väravast väljas, söötis täpselt talle jalale. Palmer võttis palli endale ette ning paigutas selle kõrge kaarega keskringi lähistelt võrku - 3:0. Lisaks on märkimisväärne see, et Palmer sai hakkama perfektse kübaraga - ta skooris mõlema jala ja peaga.

Avapoolaja lõpus lõi Chelsea ka neljanda. Sel korral piirdus Palmer hokisööduga, kui toimetas palli vasakule äärele Marc Cucurellale, kelle tsenderduse võttis Jackson karistusalas esimese puutega omaks ja virutas teisega sisse.

Palmeri neljas tabamus saabus 63. minutil. Kaks minutit varem teenis Madueke penalti, aga enne veel, kui pall maandus väravas, sõitis katus kahel Chelsea mehel ära. Madueke võttis palli ja sammus sellega penaltipunkti poole, aga penaltit tahtis lüüa ka Jackson. Madueke hoidis palli jätkuvalt süles, Senegali ründaja läks seepeale täiesti endast välja. Aga ka Madueke pidu lõppes varakult, sest lõpuks pidi ta palli ikkagi andma Palmerile. Küll aga läks selleks tarvis kapten Gallagheri karmi kätt, sest Madueke polnud Palmeri pakkumisest huvitatud. Lõpuks, kui pall oli Palmeril, proovis Jackson uuesti seda endale krabada ning kui see ei õnnestunud, otsustas ta veelkord jonnida. Selle juures on kõnekas fakt, et 22-aastane mees pole oma senise karjääri jooksul löönud ühtegi penaltit ... Aga jah, Palmer skooris - 5:0.

Foto sellest, kuidas mehed võitlesid palli pärast:

Realiseeritud penalti oli Palmeri selle hooaja 20. tabamus. Ta tõusis sellega väravalööjate edetabeli tippu, kus ootas teda sama väravahulgaga Manchester City tipuründaja Erling Haaland. Kohe nende järel on Aston Villa ründaja Ollie Watkins.

Palmer lahkus 80. minutil väljakult, aga sellega polnud Chelsea lõpetanud. 90. minutil vormistas lõppseisu 20-aastane äärekaitsja Alfie Gilchrist, kelle jaoks oli see karjääri esimene Premier League'i värav.

Chelsea tõusis võiduga üheksandaks, punkte on neil 47. Kohe nende ees seisval West Ham Unitedil, kellega võrreldes on Chelseal kaks mängu varuks, edestab neid ühe silmaga. Seitsmendal ja kuuendal real platseeruvatel Manchester Unitedil ja Newcastle Unitedil on Cheleseast kolm punkti rohkem, aga nemad on Chelseast pidanud ühe mängu enam. Everton on 27 punktiga 16. kohal, väljakukkumistsooni edestavad nad kahe punktiga.

Chelsea - Everton 6:0 (4:0)