Tulevik ei andnud kuue punkti mängus Kuressaarele mingit sõnaõigust (1)

Kristjan Kask. Foto: Liisi Troska

Viljandi Tulevik alistas kuue punkti mängus FC Kuressaare ja saab tabelisse vahelduseks kiigata natuke rõõmsama näoga.

Enne suvepausi FCI Levadiaga 1:1 viiki mänginud Kuressaare on pärast seda oma mängu ära kaotanud ning seda ei õnnestunud leida ka Viljandi vastu. Kui sel hooajal kaks esimest omavahelist kohtumist võideti, siis täna nii ei läinud.

Mäng algas kompavalt ja kuigi vahepeal oli Kuressaare isegi üritavam, siis ei suutnud Sander Laht ja Elari Valmas oma olukordi ära lahendada. Külm dušš saabus kodumeeskonnale avapoolaja lõpus, kui Indrek Ilves keskkaitsest väga pika palli ette pani. Rainer Peips jooksis kaitsjad ära, võttis selle esimese puutega filigraanselt maha ja teisega lükkas Ingmar Krister Paplavskisest mööda.

Teiseks poolajaks vahetas Jan Važinski platsile Oliver Rassi, aga suurt muutust see ei toonud. Endiselt langesid ohtlikumad võimalused kõik Tulevikule ja Karl-Romet Nõmme väga pingsalt proovile ei pandudki.

Taaskord langes suurepärane variant Kristjan Kasele, kes jättis värava ees Roger Teori eeltöö järel palli võrku löömata. Täna aga jalgpalli vanasõna "Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle" ei kehtinud.

Kask võttis seepeale mängu üle - esialgu saatis ta palli väravasse Heroli nurgalöögi järel ning 74. minutil võttis ta kolme Kuressaare kaitsja vahelt palli, murdis karistusalasse sisse ja lõi sellegi toore jõuga ära. 3:0 ning mäng oli tehtud.

Kirsi pani tordile Lauri Elur, kes skooris teist mängu järjest ja tõusis nelja väravaga ka Tuleviku parimaks väravakütiks. 87. minutil suutis Sander Laht penaltist ühe tagasi lüüa, aga enamaks Kuressaare suuteline ei olnud.

Mängu parim - Kristjan Kask

Kask tegi ründes kõvasti tööd ning oleks parema õnne asemel saanud kahe asemel ka kübaratriki saanud. Florast laenul olev 19-aastane mängumees on end suurte sammudega Premium liigasse mänginud.

1. septembril kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Viljandi JK Tulevik 1:4 (0:1)
87. pen. Sander Laht - 43. Rainer Peips, 64., 74. Kristjan Kask, 81. Lauri Elur

Väravasöödud: 87. x - 43. Indrek Ilves, 64., 81. Herol, 74. x
Hoiatused:  90+3. Sander Viira - 18. Tanel Lang, 77. Alex Roosalu, 84. Gustav-Hendrik Seeder
Mänguolud: +17, päiksepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 124
Peakohtunik
: Miko Pupart
Abikohtunikud: Lauri Salei, Maikel Mikson
Neljas kohtunik: Andrei Karhu

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Alari Saar, Ranon Kriisa, Mario Pruul (72. Märten Opp), Sander Viira, Rasmus Saar, Sander Seeman, Amor Luup (66. Maarek Suursaar), Karl Ivar Maar (46. Oliver Rass), Sander Laht, Elari Valmas.
Varus: Roland Kütt, Maarek Suursaar, Oliver Rass, Karmo Paju, Märten Opp, Mairo Miil, Margus Rajaver.

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Martin Allik (29. Roger Teor), Janar Õunap, Indrek Ilves, Gustav-Hendrik Seeder, Alex Roosalu, Tanel Lang (90+1. Arlet Hunt), Herol Riiberg, Rainer Peips (58. Lauri Elur), Illimar Loigo, Kristjan Kask.
Varus: Andreas Kallaste, Roger Teor, Lauri Elur, Sander Post, Arlet Hunt.