Tippmängijatega kokku puutudes saame aru, et nad on meiesarnased, neilgi on närvid ja ärevus (0)

Harry Kane lajatas veerandfinaalis Prantsusmaa vastu teise penalti üle värava. Foto: Scanpix / Annegret Hilse / Reuters

Spordipsühholoog Laur Nurkse rääkis Soccernet.ee saates "Pikk ette (ja MM-ile)", et tippjalgpallurid on meiesarnased inimesed ning nendelgi on samamoodi närvid ja ärevus.

Saatejuht Kristjan Jaak Kangur tõi välja statistika, mille kohaselt on sel MM-finaalturniiril realiseeritud mängujärgsetes penaltiseeriates ainult 61% löökidest (20/33) ning mängu ajal vaid 68% penaltitest (13/19). Võrdluseks: Inglismaa kõrgliigas on viimastel aastakümnetel realiseeritud 83% penaltitest. See näitab, et mida kõrgemad on panused, seda keerulisem on teha õnnestunud sooritust.

"Ka nendel, keda me vaatame telekast, on närvid, ärevus ja kõik asjad, mille kohta me mõtleme, et äkki kaovad ära siis, kui jõutakse sinna tasemele. Aga tegelikult ei kao, sest ka nemad on inimesed ja nendega kokku puutudes saame aru, et nad on palju rohkem meiesarnased, kui tahaksime uskuda," sõnas Nurkse.

"Kui me ei vaata statistikasse sisse, siis meile tundub, et tippsportlased justkui ei eksi kunagi, aga mida rohkem me päriselt sinna sisse vaatame, seda enam mõistame tegelikkust. Protsentuaalselt on see ühtpidi üllatav. Hea näide on Michael Jordan, kes on alati öelnud, et tema viskeprotsent kogu karjääri jooksul oli 51 ehk napilt üle poole. Kui palju ta on eksinud! Aga see lõpuks tegigi temast selle, kes ikkagi julges teha alati järgmist viset, hoolimata sellest, kuidas eelmine vise läks."

REKLAAM

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK