Teniste sai pronksi, Vaikla sai viimases voorus lõpuks mängida (0)

Taijo Teniste. Foto: Brit Maria Tael

Norra kõrgliigas peeti täna õhtul viimane voor. Taijo Teniste koduklubi Bergeni Brann oli võidukas, kuid kolmandalt kohalt kõrgemale ei tõusnud.

Suurepärase esimese poolaasta teinud ja pikalt liidrikohta hoidnud, kuid seejärel tiitli maha mänginud ja eelviimases voorus kolmandaks langenud Brann pidigi leppima pronksmedalitega. Molde teenis täna samuti võidu ja säitas seega Teniste leivaisa ees ühepunktilise paremuse. Meistritiitli oli juba varem taganud Trondheimi Rosenborg.

Brann alistas hooaja lõpetuseks Oddi 1:0, värava lõi Daouda Bamba kolmandal minutil. Teniste tegi kaasa esimese poolaja.

Andreas Vaikla kaitses lõpuks esimest korda liigamängus Kristiansundi väravat. Tema debüüt lõppes 0:2 kaotusega Matvei Igoneni koduklubile Lilleström. Igonen istus varupingil, Vaikla tiimikaaslane Brent Lepistu kohtumises ei osalenud.

Joonas Tamm vaatas varupingilt, kuidas tema tööandja Sarpsborg alistas Tromsö 2:0. Vigastatud Enar Jäägerita Oslo Valerenga oli parem Ranheimist 2:1.

Kristiansund teenis kokkuvõttes viienda, Valerenga kuuenda, Sarpsborg kaheksanda ja Lilleström 12. koha.

Tamm sai tänavu Norra kõrgliigas kirja 25 mängu (neist põhikoosseisus 22), Teniste 23 (23), Lepistu 15 (3), Igonen 5 (5) ja Jääger 3 (1). Tamm lõi kaks väravat ja Teniste ühe.