Suvepealinnast suvepausile: Trans ei jätnud midagi juhuse hooleks (0)

Premium liiga hooaja esimese poole viimases mängus ei andnud Narva Trans võõral väljakul Pärnu Vaprusele suurt võimalust, kindlustades võidu avapoolajaga.

Nädal tagasi kodus kindla 6:0 võidu saanud ja selle "puhkepäevaks" ristinud Trans kohtas suvepealinnas mõneti oodatult tugevamat vastupanu, kuid mitte midagi sellist, millega toime ei tuldaks - piirilinlasi ei takistanud isegi parima väravaküti Dmitri Barkovi puudumine vigastuse tõttu.

Eesootavast andis aimu juba mängu algus, Trans teenis 17 sekundiga esimese nurgalöögi. Esimestel minutitel näitas Vaprus hambaid, kuid palju ei möödunud, kuni külalised 1:0 eduseisu haarasid - kaheksandal minutil pani Viktor Plotnikov vasakult värava ette terava söödu, mis Eduard Golovljovi jalast Richard Alandi selja taha veeres.

Möödus tosin minutit ja Vapruse lootused kahanesid veelgi. Trans mängis nurgalöögi lahti ja Irie lõi tsenderduse järel peaga latti, kuid pall kukkus viiekastijoonele, kust Dante Leverock selle võrku rammis. Avapoolajal võinuks Dmitri Prošin, Eduard Golovljov ja Tanel Tamberg skoori kasvatada, kuid 0:2 jättis Vaprusele veel õlekõrre.

Teisele poolajale tuligi Vaprus selgelt näljasemana, aga liiga ohtlikuks Artur Kotenko väravale ei saadud ja lõpuks tegi Trans ikkagi oma ära, kui Dante oma teise lõi ja vahetusest sekkunud Arseni Kovaltšuk taas loetud sekunditega palli võrku saatis.

Hooaeg jõudis sellega mitte ainult suvepausini, vaid ka ekvaatorini. Trans läheb puhkama neljandalt kohalt, jäädes liidrist üheksa punkti kaugusele; Vaprus on seitsme punktiga viimane, lähimast rivaalist lahutab neid viis silma.

Mängu parim - Dante Leverock

Taga null, ees kaks - Transi leegionär oli juba füüsiliselt Vapruse noortele poistele ohjamiseks võimatu ülesanne nii rünnakul kui kaitses ja aitas rasketel hetkedel taga ka meeskonna innustamisega, kui teisel poolajal veidi lohakaks muututi.

12. juunil kell 19.00 Pärnu Rannastaadionil

Pärnu JK Vaprus - JK Narva Trans  0:4 (0:2)
8. Eduard Golovljov, 20., 73. Dante Leverock, 79. Arseni Kovaltšuk

Väravasöödud: 8. Viktor Plotnikov, 20. Bi Sehi Elysee Irie, 73. Svjatoslav Jakovlev, 79. x
Hoiatused: 16. Joosep Sarapuu, 73. Rocco Mõtt, 84. Oskar Lepik - 65. Deniss Poljakov, 86. Maksim Tšerezov, 89. Artjom Škinjov
Mänguolud: +18, päiksepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.