Soome šokeeris võõrsil Prantsusmaad, mõlemad väravad debütantidelt (0)

Samal ajal kui Eesti koondis kaotas Firenzes sõprusmängus Itaaliale 0:4, šokeeris Soome koondis Pariisis Prantsusmaad. Soome võidunumbrid olid 2:0.

Soome haaras sõprusmängus juhtohjad 28. minutil, kui Marcus Forss realiseeris üks-üks olukorra Prantsusmaa väravavahi Steve Mandada vastu. See polnud aga kõik, sest kõigest kolm minutit hiljem sahistas Soome eest Onni Valakari, kelle kauglöök maandus ristnurgas. Kusjuures nii Forss kui Valakari tegid Soome A-koondise eest oma debüütmängu. Valitsev maailmameister ei suutnud kaotusseisust välja rabeleda. Soomele ajalooline võit.

Soome oli ajaloos Prantsusmaaga kaheksa korda kohtunud, kuid kõik mängud kaotanud. Eelmine kord, kui soomlased olid prantslaste vastu eduseisus, oli 25. septembril 1960. Nüüd, 60 aastat hiljem, kordas Soome seda saavutust, aga seekord eduseisu ära ei antud.

Itaaliaga mänginud Eesti oli ainus Balti riik, kes kaotas, sest Leedu sai kodus 2:1 võidu Fääri saarte ja Läti võõrsil 3:0 võidu San Marino üle. Skandinaavia riikide duellis saavutas Taani kodus Jonas Older Windi ja Alexander Bahi väravatest 2:0 võidu Rootsi üle.

Euroopa jalgpalli suurriikide lahingus leppisid Amsterdamis peetud sõprusmängus 1:1 viiki Holland ja Hispaania. Külalised asusid 19. minutil Sergio Canalese tabamusest juhtima, kuid võõrustajad viigistasid 49. minutil Donny van de Beeki väravast.

Hispaania kapten ja kaitsja Sergio Ramos pidas karjääri 176. koondisemängu, kerkides selles arvestuses Itaalia väravavahi Gianluigi Buffoni kõrvale. Nad jagavad Euroopa kõigi aegade edetabelis liidripositsiooni. Portugali eest Andorra vastu skoorinud Cristiano Ronaldo on koondisesärgis löönud nüüd 102 väravat.