Soccernet.ee Peterburis: Neli nõuannet, mis teevad fänni elu MM-il lihtsamaks (0)

Loodetavasti ei ole see piraattakso. Foto: Valeri Mänd

Juba Venemaale kohale jõudnud Soccernet.ee pani oma kogemuste põhjal kirja neli soovitust, mis teevad ühe vutifänni MM-kogemuse täisväärtuslikumaks.

1. Paberimajandus korda!

Mingil seletamatul põhjusel armastavad venelased bürokraatiat ja see peab korras olema. Kui Euroopasse reisides saab sisuliselt ainult mobiiliga hakkama, siis siin mitte. Igaks juhuks tasub endaga kogu aeg kaasas kanda ööbimiskohast väljastatud ülimalt vajalikku dokumenti, mis kannab nime "Välismaa kodaniku peatumiskohast teavitamise blankett". Kui politsei palub, siis tuleb seda näidata, aga selle küsimise tõenäosus on isegi kohalike arvates väike.

Venemaale sisenedes tuleb ära täita migratsioonipaberid, mis peavad olemas olema ka lahkudes. Pahandusi juba juhtub: näiteks eile selgus akrediteerimiskeskuses, et kahel väljamaa ajakirjanikul ongi need juba ära kadunud, mis sundis üht elu näinud Venemaa vabatahtlikku raskelt ohkama: "Eta ploho!"

REKLAAM

2. Taksoäri on endiselt bardakk

Olemas on siin ka Uber, kuid kui vähegi võimalik, siis tasub lasta kellelgi (kogenumal) endale takso tellida. Ise sain hotelli administraatori tellimuse järel kesklinnast lennujaama 700 rublaga ehk 9,50 euroga, aga kohalikud arvavad, et kui oleksin omal käel taksomaailma sukeldunud, oleks see summa olnud kolm või isegi neli korda kõrgem. Lennujaamast lahkudes võis näha hulgaliselt teeservasid täitvaid piraattaksosid, kes proovivad lihtsatelt turistidelt raha kätte saada ja kel soovi oma elu põnevaks teha, võib neid muidugi kasutada. Paar korda päevas käivat liikluspolitsei küll piraate ära ajamas, aga paarikilomeetrise ringi järel leiavad nad oma tee sinna jälle tagasi. 

3. Varu aega

Vahemaad on Peterburis päris pikad ja ummikuid kipub ette tulema isegi jalgsi ringi liikudes. Peatänav ehk Nevski prospekt on alati ogaralt rahvast täis, kusjuures tihtilugu ei kõnnita sugugi sirgelt ja ühes suunas. Seoses MM-ile tulnud fännidega on Peterburi saabunud palju elunautijaid, kes tõmbavad liiklusvoo tempot maha ja nii ei saagi siin asju viimasele minutile jätta.

Teiseks on sihtmärgid tihti kaugemal, kui nad paistavad. Kuigi eile metroojaamast väljudes tundus näiteks, et Peterburi staadion on meist reaalselt maksimaalselt 200 meetri kaugusel, siis teeviit näitas ometi, et jalutuskäik sinna võtab 1250 meetrit. Ja nii oligi. Igale poole ei saa alati talupojamõistusega otse peale lennata.

4. Ärge unustage kultuuri

Omalaadset kultuuri jagavad muidugi ka iga saja meetri tagant mängivad tänavamuusikud, kellest pooled esitavad vana kultusbändi Kino lugusid, aga pooled on ka täiesti kuulatavad. Tegelikult on Peterburi linn tõelistest kultuuripärlitest läbi imbunud. Siin on hulgaliselt kirikuid ja muuseume, mis oma lugu räägivad. Kohe kesklinnas asuva fänniala kõrval paikneb näiteks Vene muuseum, mis pakub MM-i aegu vahvat "Nõukogude sport portselanil" temaatilist nostalgianäitust, kus jalgpall on loomulikult aukohal. Gostinõi Dvori kaubanduskeskuses on aga üles seatud Vene Spordimuuseumi koostatud tasuta jalgpallinäitus, kus näeb ka Lev Jašini unikaalset Ballon d'Ori. Ja muidugi Ermitaaž ja Jaani kirik ja nii edasi. Ja nii edasi.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK