Skandaalidest räsitud Sporting põrus karikafinaalis (väravad!) (0)

Portugali karikafinaal lõppes üllatava tulemusega, sest eeldatav favoriit Lissaboni Sporting sai küllaltki kindla kaotuse liigas 13. kohal lõpetanud Avesilt.

Hooaeg polnud Sportingu jaoks kuigi edukalt kulgenud. Liigas lõpetati kolmandana, mis tähendab, et Meistrite liigas uuel hooajal ei mängita. Lisaks sellele pidi meeskond tulema karikafinaali mängima mitme skandaali pealt.

Aprillis teatas klubi president Bruno de Carvalho, et 19 mängijat peavad mängust Pacos de Ferreira vastu eemale jääma, sest Euroopa liiga kohtumisse Atletico Madridiga ei suhtutud piisava tõsidusega. Loetud päevad tagasi korraldasid aga oma fännid rünnaku treeningbaasi pihta, mille käigus said mitmed mängijad vigastada.

Hoolimata sellest oli Sporting ikkagi finaalis favoriit, aga väljakul ei suudetud seda tõestada. 72. minutiks juhtis Aves 2:0 Alexandre Guedese väravatest ja kuigi 85. minutil Fredy Montero vähendas kaotusseisu minimaalseks, ei suutnud Sporting ikkagi viigini enam jõuda.

Aves tuli sellega ajaloos esimest korda karikavõitjaks. Klubi, kes pääses lõppenud hooajal napilt liigast väljalangemisest, polnud seejuures mitte kunagi ühtegi trofeed veel võitnud.