Skandaal: Suarezi kodakondsuseksam oli läbinisti pettus (2)

Suarez (vasakul) ja Arturo Vidal. Foto: Suarezi Twitter

Barcelona ründaja Luis Suarez (33) lootis enne üleminekuakna lõppu liituda Juventusega, kuid Torino hiid valis Alvaro Morata ja nüüd süüdistatakse uruguaylast tagatipuks Itaalia riigi petmises.

Esiti soovis Juventus, et Suarez saaks Itaalia kodakondsuse, mis võimaldanuks teda kohelda Euroopa Liidust tulnud mängijana. Näiliselt oligi kõik ilus, sest ründaja käis Perugias kodakondsuseksamil ja sooritas keeletesti B1 tasemele, aga üleminekust loobuti lõpuks hoopis bürokraatia tõttu: passi ootejärjekord oli liialt pikk.

Nüüd on Perugia ametivõimud olukorda aga lähemalt uurinud ja julgevad väita, et Suarezi eksam oli tegelikult kogu ulatuses üks suur kokkumäng. Nimelt oli eksami teema varasemalt kokku lepitud ja tulemuski juba süsteemi sisestatud, eksamineeritav aga "suutis kõneleda vaid elementaarses Itaalia keeles".

Väljastatud teatest selgub, et järgmiseks uurib Itaalia finantspolitsei Perugia ülikooli raamatupidamist, leidmaks mõnda märget pettuse toimepanemisest. Suarez jääb üpris kindlasti kodakondsusest ilma, tema karjäär jätkub tõenäoliselt Hispaanias.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

cyrusvk   •  
(84.50.39.***)
Noh, hea, et vähemalt elementaarselt itaalia keelt oskas. ERR uudise järgi ei pidavat üldse itaalia keelt oskama, mis oleks väga kummaline, sest hispaania keelt osates peaks oskama natuke ka itaalia keelest aru saada, sest tegu sugulaskeeltega.
mjpikat   •  
(85.253.204.***)
Teadaolevalt Atletico tahtis juba teda

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK