Skandaal enne MM-i õhus: Türgi presidenti külastanud Özil ja Gündogan said Saksamaal kriitika osaliseks (4)

Mesut Özil. Foto: Arsenali Twitter
Saksamaa koondislased Mesut Özil ja Ilkay Gündogan käisid eile Londonis Türgi saatkonnas presidenti Recep Tayyip Erdogani tervitamas, kes saabus Suurbritanniasse peaministri Theresa Mayga kohtuma.

Koos kahe Premier League'i staariga oli kaasas ka kolmaski - Evertonis palliv türklane Cenk Tosun. Saksamaa jalgpalliliit Özili ja Gündogani otsust Erdoganiga kohtuda õigeks ei pea, pidades seda üheks valimiskampaania osaks. Mõlemad mängijad andsid väidetavalt Erdoganile üle ka oma autogrammiga mängusärgid ning postitasid sotsiaalmeediasse pilte.

DFB ehk Saksamaa jalgpalliliidu president Reinhard Grindel mõistab, et neil mängijatel on Türgi taust, kuid ei pea õigeks jalgpalli väärtustega vastuollu minemist. "Loomulikult DFB austab meie mängijate erilist olukorda oma taustade pärast, kuid jalgpall ja DFB seisab nende väärtuste ees, mida härra Erdogan piisavalt ei austa," ütles Grindel. Tegevdirektor Oliver Bierhoff lisas, et mõlema mängumehega tuleb jutuajamine.

Manchester City poolkaitsja Gündogan on aga arvamusel, et midagi valesti nad ei teinud: "Meie eesmärk polnud selle pildiga teha poliitilist avaldust, jätke valimiskampaania omapäi. Saksamaa rahvuskoondise mängijatena hindame DFB väärtusi ja oleme oma kohustustest teadlikud. Jalgpall on meie elu, mitte poliitika."

Oma vastulöögi andis muuhulgas ka Türgi jalgpalliliidu president Yildirim Demirören, kelle sõnul tuleks DFB-l näidata Erdogani vastu lugupidamist üles. "Mulle oli väga häiriv lugeda Saksamaa jalgpalliliidu Twitteri säutse, kuhu kuulusid kahjulikud avaldused meie presidendi Recep Tayyip Erdogani suunas. Need märkused on vastuvõetamatud. On teada-tuntud fakt, et meie president kui endine mängija (Erdogan mängis nooruses Kasimpasa eest - M. R.) on suur jalgpallifänn, kes on andnud märkimisväärse panuse, et Türgis jalgpalli arendada," seisis Demiröreni avalduses.

REKLAAM

"Seetõttu tema kohtumine Saksamaa koondislaste Mesut Özili ja Ilkay Gündoganiga ning samuti Türgi koondislase Cenk Tosuniga, kes on kõik Saksamaal sündinud professionaalsed jalgpallurid Türgi juurtega, on loomulik. Ükskõik millisest rahvusest jalgpallurid on alati meie presidendi poolt tervitatavad. Eriti veel siis, kui nad ise tahavad seda kohtumist."

"See on suur viga ajada segamini poliitikat jalgpalliga, mida on näha Saksamaa presidendi poolt. Türgi jalgpalliliit ei lähe mingil juhul sellise käitumisega kaasa ja jätkab UEFA reeglite järgimist kuni viimase hetkeni UEFA EURO 2024 hääletuseni."

4 kommentaari

Pisut segaseks jäi...   •  
(82.131.87.***)
... et millisest valimiskampaaniast on jutt?
"Saksamaa jalgpalliliit Özili ja Gündogani otsust Erdoganiga kohtuda õigeks ei pea, pidades seda üheks valimiskampaania osaks. "


Tahaks, et soccernet.ee siiski rohkem taustatööd teeks, et ei peaks minema otsima välismaa allikaid, et artiklist lõpuni aru saada.
IKS   •  
(82.131.37.***)
Ei, ei, ei... Sa ei maksa nende uudiste/googletranslatemiste/nupukeste eest, seega sul pole ka mingit õigust eeldada, et keegi nö toimetajatest viitsiks teksti enne avaldamist läbi lugeda!

Nagu näiteks "Trans astus kasutas Tammeka vead ... "

Lase lihtsalt silmadega diagonaalis üle ja kliki Nickelbacki, Fiati või Maša ja karu reklaame, seal on kõik arusaadav ning keeleliselt korrektne, kuigi sa ei maksa sentigi nende reklaamide vaatamise eest.
asd   •  
(2001:7d0:89fc:9d80:bd9.***)
Mina näiteks tahaks, et tavaline soccerneti lugeja oleks laiema silmaringiga ja teaks, et valimiskampaania ei pea alati konkreetset valimiskampaaniat tähendama.
to asd   •  
(82.131.87.***)
Kallis asd,
antud juhul käis jutt konkreetsest valimiskampaaniast.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK