Saksamaale siirdunud Seppik: Floras oli tase kõvem kui Holsteini U19 meeskonnas (0)

Markkus Seppik U21 koondise kohtumises Bulgaariaga. Foto: Liisi Troska

Eesti U21 koondise üheks noorimaks liikmeks olev Markkus Seppik siirdus sel hooajal koos Mattias Männilaanega FC Florast laenule Kieli Holsteini, kus just kuigi palju mänguaega teeninud pole, ent otsust ta absoluutselt ei kahetse.

2001. aastal sündinud Eesti noortekoondislastel (Männilaan kuulub U19 koondisesse - R. V.) jookseb Holsteinis neljas kuu ning Seppikule on mänguaega jagunud neljas kohtumises umbes 200 minuti jagu, Männilaanel on kirjas paar mängu enam.

"Täitsa okei on," võttis Seppik Soccernet.ee-le antud usutluses oma Saksamaa perioodi kokku, kuid siis jõudis ta kohe oma trauma juurde, mille juured ulatuvad koguni viie aasta taha. Kõige kiiremal kasvuperioodil viskas Seppik kahe aastaga pikkust juurde koguni 42 sentimeetrit ning see annab siiamaani tunda.

"Kuna ma kasvasin kiiresti ja lihased ei ole veel nii tugevad, siis on mul vedelik seljas. Vahepeal valutab, vahepeal mitte, aga kahjuks kipub just mängude ajal valutama ning need jäävad vahele," selgitas Seppik, kes teeb Kielis sisuliselt kõike koos Männilaanega. Koos elatakse samas korteris, tehakse süüa ja käiakse trennis.

REKLAAM

18-aastane keskkaitsja alustas oma hooaega Premium liigas ja sai kahes esimeses voorus kirja täismängud, aga minekut 2. Bundesliga klubi süsteemi ta ei kahetse, kuna seal on võimalik kõrgemale tõusta. "Floras oli tase ikka natuke kõvem kui Holsteini U19 meeskonnas, aga midagi halba pole öelda. U23 meeskond hoiab meil (temal ja Männilaanel - R. V.) pidevalt silma peal, meid vaadatakse ja aidatakse pidevalt."

Seppik (paremal) aitas hooaja alguses Floral alistada nii Tuleviku kui Paide. Foto: Liisi Troska

"Esindusmeeskonna juures me trenni pole teha saanud, aga näeme seda pidevalt. Mõnikord mõned U23 meeskonna mängijad sinna ikka pääsevad. Ma ütleksin küll, et meie üleminek oli õige. Floras on ka muidugi võimalik end põhikoosseisu mängida ja nagu näha, siis võib saada ka Saksamaa vastu mängida, aga Holsteinis on võimalik edasi püüelda U23 meeskonda ja siis juba esindusse."

Üldiselt ollakse ka 14 meeskonna konkurentsis üheksandal kohal asuva U19 meeskonna tegemistega tervikuna rahul. Äsja alistati liiga paremate meeskondade hulka kuuluv Leipzig 3:2, mis oli Seppiku sõnade kohaselt üllatus ja väga kõva sõna. Männilaan sekkus selles kohtumises vahetusest 81. minutil ja teenis kollase kaardi. "Meie just jõudsime Bundesligasse ja üritame püsima jääda. Eesmärk ei ole kõiki võita, vaid võidelda tagumise poolega."

Holstein sõlmis eestlastega laenulepingu selle aasta lõpuni. Selle hooaja järel on sakslastel võimalik seda pikendada või soovi korral mängijad täitsa välja osta.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK