Saksamaa näitas maailmameistri sisu (1)

Valitsev maailmameister Saksamaa suutis kaotusseisust välja tulla ning vähemuses alistada Rootsi.

Sakslased alustasid mängu väga aktiivselt ning näitasid, et nemad ei taha veel koju naasta. Esimeste minutite jooksul saadi paar korda ohtlikult löögile, kuid tabamuseni veel ei jõutud. Rootslased aga näitasid, et ka neid ei tohi maha kanda ning paari ohtliku kontraga jõuti isegi päris lähedale Manuel Neueri väravale.

Pisut enne 30. minutit sai Sebastian Rudy valusalt jalaga näkku ning ninast voolas tal võimsalt verd. Mängu tal jätkata ei lubatud, kuigi ta ise seda väga tahtis, ning asemele toodi Ilkay Gündogan. Kohe peale seda murdis Ola Toivonen mitme Saksa fänni südamed. 32. minutil sai ta hea söödu värava ette, mille järgselt tõstis ta palli üle Neueri ning Saksamaa oli samas seisus, kus eelmisel pühapäevalgi.

Sakslased hakkasid väga kiirelt ründefaasis liikuma. Isegi keskkaitsja Jerome Boatengi oli näha väga kõrgel. Aga väravat ei tulnud ning ohtlikuid olukordi sai hoopis Rootsi. Poolajale mindigi Rootsi minimaalse eduga.

Teine poolaeg algas väga tormakalt. Sakslased said oma mootori täiel võimsusel tööle ning saadi ka oma värav kätte. Marco Reus suunas palli põlvega ilusti allanurka ning viik oli tablool. Edasi liikus mäng põhiliselt Rootsi värava all, kuid paari kontraga jõuti ka sakslaste värava alla. 82. minutil said sakslaste lootused veel ühe tugeva löögi, kui Boateng tegi lohaka vea ning teenis teise kollase, jättes Saksamaa vähemusse.

Lõpuks läks aga ikkagi nii, kuidas valgesärgid tahtsid. Neljandal lisaminutil tegi rootslane oma penaltikasti kõrval vea ning Die Mannschaft'i meeskond teenis karistuslöögi. Seda läks lööma Toni Kroos. Ta söötis palli Reusile, kes talle ilusti seina tagasi mängis ning siis keerutas Real Madridi mängumees palli tahanurka. Selline seis jäigi tabloole - 2:1.

Sakslased olid väga lähedal alagrupist väljalangemisele, mis oleks neile olnud alles teine kord MM-il (esimene oli 1938. aasta turniiril), kuid napilt suudeti kolm punkti teenida ning tõenäoliselt pääsme kaheksandikfinaali teenida. Huvitav on ka see, et eelmise MM-i kolm parimat on sel turniiril üpriski viletsalt pallinud - Saksamaa teenis napilt esimesed kolm punkti, Argentinal on üks punkt ning Hollandist ei tasu rääkidagi.

Saksamaa - Rootsi 2:1 (0:1)