Rumberg hiilgas väravas ning Tabasalu alistas Legioni duubli (Klein debüteeris tabamusega) (0)

Kaarel Rumberg. Foto: Oliver Tsupsman

Esiliiga B 22. vooru kohtumises võõrustas Tallinna Legion U21 eile kodusel Wismari kunstmurul liidrit JK Tabasalu ning jäi külalistele selgelt 0:3 alla. Legionil oli skoorimiseks võimalusi mitmeid, ent tabasalukate puurilukk Kaarel Rumberg tegi suurepärase mängu ja hoidis värava puutumatuna.

Külalised läksid kohtumist juba 7. minutil juhtima, kui Joosep Põder noppis vastaste karistusala lähistel Ivan Timofejevilt palli, liikus keskele ja saatis rikošetist palli värava tagumisse nurka - 0:1.

Poolohtlikke momente oli mõlemal poolel, ent Legioni treener Mihhail Artjuhhov oli mitmel puhul püha viha täis seoses enda mängijate passiivsuse ja ebatäpsete söötudega. See päädis sellega, et 20. minutil tehti vahetus ja välja võeti Filipp Drabinko, kelle panusega seekord rahule ei pruugitud jääda. Ründaja käis rahumeelselt pingi juurest läbi, ent riietusruumide juurde jõudes rebis enda mängusärgi lõhki, pani krõbedamad fraasid teele ning riietusruumis ei jäänud inventar ilma hoobita.

Külalised peatasid võõrustajate kiirrünnaku hoiatuskaardi teenimisega, mille järgselt mängisid Legioni omad karistuslöögi kavalalt lahti ning kastis pääses vabalt löögile sel hooajal esmakordselt duubli algrivistusse pandud äärepoolkaitsja Daniil Pankov, kelle löögi Rumberg pareeris korneriks. Mõned minutid hiljem oli taas Pankov aktsioonis, kui kattis otsajoone juures auti veerevat palli, ent vastaste Peeter Klein hakkis teda aktiivselt, mille tipuks Legioni mängija ägestus ja olukorrast kollase kaardiga pääses.

38. minutil polnud taas kodumeeskonna kaitsjaid seal, kus nad pidanuksid olema, ning nõnda pääsesid kaks tabasalukat väravavahi vastu jooksule. Martin Žukov tuli küll raamidest välja ja üritas palli vahelt noppida, kuid seda tulutult ning seepeale lükkas Klein mänguvahendi tühja - 0:2.

Värava löönud endine Nõmme Kalju ründaja Klein, kellel on 48 mängu ja 10 tabamuse jagu Premium liiga kogemust, tegi Tabasalu särgis oma debüüdi. Viimati oli ta esindanud eelmisel hooajal FC Kuressaaret.

Legion kingib penalti ja mäng pannakse sellega riiulisse ära

Avapoolaja lõpuminutitel pandi mitmeid korralikke lööke teele, kuid skoor kummaltki poolt ei suurenenud, kuna mõlemad väravavahid näitasid ilusat tõrjetööd.

Teisest poolajast oli veidi üle kahe minuti mängitud, kui Steven Mäearu hoidis Legioni karistusalas kätega kinni Mattias Villem Ormissoni, kinkides sellega Tabasalule kerge penalti. Palli taha asunud Alan Nahk nägi, et Žukov vajus liiga varakult paremale ära, seega saatis kindla löögiga palli vasakule - 0:3.

Saabus Rumbergi tähetund, erinevates episoodides sooritas ta neli meisterlikku tõrjet, hoides sellega omad halvimast. Olgu mainitud, et kahel juhul neist oli lööja väravavahiga sisuliselt silmitsi.

Nii nagu eksivad mängijad, eksivad ka vilemehed. Poolaja keskel võttis Deniss Ruus vasakul äärel ette ja nurgale lähenedes pani tsenderduse teele, mis läks aga täiesti üle jala ja pall lendas üle otsajoone. Mängija tõmbas seepeale pettunult särgi üle pea ja hakkas tagasi enda poolele jooksma, kuniks kostus külalismängijate pahameel, sest peakohtunik Jagnar Jakobson näitas huvitaval kombel antud olukorrast Legionile nurgalööki. Marru aetud Rumberg viskas palli maapõrkest minema ning vilemees võttis ta seepeale ette ja luges sõnad peale. Legioni kornerist asja ei saanud, hoopis külalised lülitusid kiirelt kiiresse, kus healt positsioonilt lajatati pall posti.

Vahepeal pigistas vilemees silma kinni ka olukordades, kus vastasest ümbert kinni hoiti ja ka särgist sikutati, seda muideks mõlema meeskonna puhul nähtuna, lühikese aja jooksul ja keskväljal, kus olukorrast oli näha selgemast selgem pilt. 90 minutit oli täis tiksunud, kui külalistele fikseeriti viga, Kersten Lõppe lõi seejärel palli, mis tabas Legioni mängijat näopiirkonda. Meeskonnakaaslased läksid lööjalt aru pärima, mille peale too vastast veel tõukas ning kõige tipuks teenitult kollase kaardi sai.

Turniiritabelis on mõlema meeskonna jaoks pärast kohtumist seis sama - Tabasalu jätkuvalt liidrikohal ja Legion eelviimane. Järgmises voorus sõidab Legion külla tabeli viimasele Raplamaale ning Tabasalu omakorda võtab kodusel Arenal vastu Tartu Tammeka duubli.