Reinkort: võiksime ju ka ainult pikka panna, aga maast mängides saame paremateks jalgpalluriteks (0)

Foto: Soccernet.ee

Tartu Tammeka ründaja Sten Reinkort ütles pärast 4:2 võitu FC Kuressaare üle, et lühikeste söötudega rünnakute alustamine tuleb neile pikas plaanis kasuks, isegi kui Kuressaare kõrge pressing neile aegajalt suurt peavalu valmistab.

"Me üritame ilusat jalgpalli mängida ja kui me hakkame kõrge pressi vastu ilusasti välja tulema, siis me mängime palju paremini. Muidugi oleks variant ka ainult pikka panna, aga me saame paremateks jalgpalluriteks, kui üritame maast mängida," rääkis Reinkort mängu järel Soccernet.ee otseülekandes.

Tammeka jäi kiirelt 0:2 kaotusseisu, kuid kosus ja pööras teisel poolajal mängu täielikult ümber. "Olime unised ja nõrgad, duelle ei võitnud, [Silver Alex] Kelder domineeris meid seal alguses. Lasime kaks ära lüüa, aga lõime ühe tagasi ja siis põhimõtteliselt oli veel terve poolaeg mängida," kirjeldas Reinkort. "Kui tuli kohe 0:2, siis oli küll korraks tunne, et kas nüüd jälle Tammal kaotame? Aga tulime tagasi."

Tegemist oli Tammeka tänavuse esimese võiduga kodusel Tamme staadionil, kus oli varasemalt pika ninaga jäänud koguni kümme korda järjest.  "Ei olnud mingit pinget, ma ei tea, kuidas niimoodi juhtus - lihtsalt ei tulnud," ei osanud Reinkort kodustaadioni ebaedu selgitada. "Me üritasime ikka samamoodi mängida, aga mingil põhjusel ei õnnestunud. Aga õnneks tuli nüüd ära see võit."

REKLAAM

Kuressaare väravate autor Sander Laht nentis, et suurepärase alguse järel anti mäng käest ära: "Tahtsime kohe võtta niiöelda kõrist kinni ja mõnes mõttes see õnnestus ka, kui suutsime kaks kiiret väravat lüüa, aga esimese poolaja lõpupoole lasime ühe värava tagasi, nemad said sellest enesekindlust ja teisel poolajal põhimõtteliselt nemad üksinda mängisidki."

"Kui me järgmised 70 minti ei suuda sama mängu näidata, siis läheb Tartus Tammeka vastu raskeks. Nagu nägime, siis lõpuks surusid nad meid ikkagi täiesti ära ja me võtsime neli tükki välja," lisas ta.

Täispikad intervjuud (alates 2:02:05):

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK