Reali ette asetatud raske võrrandi lahendajaks osutus (taas) Sergio Ramos (0)

Hispaania kõrgliiga 33. vooru viimases kohtumises alistas kohtus tabeliliider Real teise Madridi klubi Getafega ja võitis tänu Sergio Ramose 79. minuti penaltile 1:0.

Oodatult oli Real kohtumise domineerivam osapool, vallates palli 69% mänguajast. Ent selle ülekaalu (ohtlikeks) pealelöökideks vormistamine ei tahtnud neil õnnestuda. Pealelöökide arvestus kaotati lõpuks 8:10. Tõsi, raamidesse suundunud pealelöökide osas jäädi 4:3 peale. Aga jalgpallis on määravaks teatavasti väravate hulk ja neid lõi Real täpselt nii palju kui vaja ehk ühe jagu rohkem kui vastane.

Kohtumise viimane veerandtund juba käis ja Reali surve üha suurenes, ent paanikaks veel põhjust polnud, kui Daniel Carvajal murdis paremalt äärelt karistusalasse. Getafe kaitsja Mathias Olivera lasi end äärekaitsja konksust ära petta ja sirutas välja jala, mille taha Carvajal takerdus. Kindel penalti, mida asus lööma, nagu Realis kombeks, nende keskkaitsja Sergio Ramos. Ning nagu Reali kaptenil kombeks, realiseeris ta penalti kindlalt.

See oli Ramos neljas värav viimase kuue kohtumise jooksul. Koroonapausi järel peetud kuues mängus, mis kõik on lõppenud võiduga, on Real löönud 12 väravat, millest kolmandik on kantud Ramose arvele, kusjuures penaltid on neist vaid pooled.

Kuna tiitlirivaal FC Barcelona on kaks vooru järjest rahuldunud 2:2 viigiga (esmalt Celta Vigo, üleeile Atletico Madridiga kohtudes), siis paisus Reali edu nende ees juba neljale punktile. Meistrivõistluste lõpuni on veel viis vooru. Reali soosib ka paremus omavahelistes mängudes, mis tähendab, et võrdse punktisumma korral kuulub tiitel neile.

Barcelona vajab seega, et Real eesootavast viiest kohtumisest vähemalt viis punkti ära annaks. See avaks Kataloonia klubile ukse. Iseasi, kas neis jagub suutlikkust sellest uksest ka sisse astuda, sest kuuest koroonapausile järgnenud mängust on Barcelona suutnud võita vaid pooled. Aga kui Real kaks korda vääratab, suudab Barcelona nad kinni püüda vaid juhul, kui ise kõik matšid võidab.

Teistes tänastes mängudes alistas Real Sociedad kodus 2:1 punase laterna Espanyoli ja püsib seeläbi eurosarjakoha konkurentsis. Eibar kaota kodus 0:2 Osasunale.

Eibar – Osasuna 0:2 (0:1)