Rauno Sappinen: asjad Poolas pole läinud plaanipäraselt, olukord on minu jaoks väljakutse (0)

Eesti koondise ründaja Rauno Sappinen. Foto: Brit Maria Tael

Kaks aastat järjest Eesti parimaks jalgpalluriks valitud Rauno Sappinen möönab varmalt, et asjad Gliwice Piastis pole sujunud plaanipäraselt. Poola kõrgliigasse väravaid lööma siirdunud ründajal on seal skoor endiselt avamata. Olukord nõuab temalt suurt kannatlikkust.

Sappinen on ründaja ja selle ameti pidajate töö on lüüa väravaid. Talvise klubivahetuse järel neid aga ei tulnud. Mänguaega jagus talle veebruaris ja märtsis normaalselt, aga väravani jõuda ei õnnestunud. 9. aprilli järel ta seda enam püüda ei saanud, sest kohtumises Lecznaga hüppas vastane peaga Sappinenile näkku. Tulemuseks tõsine vigastus – silmakoopaluu murdus kolmest ja põsesarnaluu ühest kohast.

"Vigastuse tõttu ei saanud kaks kuud üldse füüsiliselt aktiivne olla. Kui tagasi tulin, alustasin nullist. Hooaja ettevalmistuse algus oli pigem keeruline. Aga füüsiline vorm ja pallitunnetus tulid suhteliselt kiiresti tagasi. Näo parem pool on endiselt tuim, nagu hambaarsti juures. Aga tohter ütles, et aastaga peaks normaalseks tagasi minema. Maski pole enam vaja, luud on kõik kokku kasvanud."

Tervis on Sappinenil seega korras, aga muud asjad võiksid olla paremini. Kehvadest asjadest toob ta esile napi mänguaja ja Piasti meeskonna ebaõnnestunud hooaja alguse. Headest mainib seda, et õnneks on sats ree peale tagasi saanud. Enda kohta tal aga midagi lohutavat kosta pole, sest 14 Poola kõrgliigas peetud kohtumisega on väravaarve endiselt avamata.

REKLAAM

Episoodiliselt sekkuv vahetusründaja pole roll, mis oli mullu FC Flora kasuks 12 eurosarjamängus 11 väravat löönud Sappinenil mõtetes, kui ta talvel Piastiga lepingu sõlmis. "Tunnen end meeskonnas hästi, aga lõpuks loeb jalgpallis see, mida mängija väljakul näitab."

Selleks pole Sappinen palju võimalusi saanud. Piast on käimasoleval hooajal pidanud Ekstraklasas üheksa kohtumist. Eesti koondise ründaja on põhikoosseisu pääsenud korra ja sekkunud veel viis korda vahetusest. Mänguminuteid on talle kokku jagunenud 136 ehk kolme poolaja jagu.

Mida on vaja teha, et su minutite hulk edasise hooaja jooksul oluliselt kasvaks?
Tööd ja seda ma ka teen. Esiteks meeskonna trennides. Pean iga päev näitama, et olen see mees, kes peaks mängima. Samamoodi tuleb treenida targasti ja end ilma mänguajata toonuses hoida, et platsile saades oleksin võimalikult heas löögihoos.

See nõuab päris suurt kannatlikkust ja fookust?
Jah, nõus.

Kust sa leiad selle?
Mul on eesmärgid ja unistused, mis mind töös hoiavad.

Senised üheksa kuud Piastis loodetud moel läinud ei ole.
Nõus, nõus.

Tekitab see heitumust või näed sa pigem asja nii, et enamik 3,5-aastasest lepingust on veel ees?
Võtan praegust olukorda kui väljakutset. Asjad pole läinud plaanipäraselt, aga see on suurepärane võimalus tõestada iseendale, et suudan siit välja tulla ja eesmärgid saavutada.

Kui palju on asi esimese suure õnnestumise taga kinni?
See aitaks kindlasti kaasa.

Kas sa survet ka tunned? Klubi, fännide või hoopis Poola ajakirjanduse poolt?
Isiklikult ei tunne, aga arvan, et see on kindlasti olemas. Kui vaadata jalgpalli toimise loogikat, siis üpris kindlasti see nii on. Samas ma ei tunne, et see teadmine mind kuidagi segaks.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK