Rannakoondis võitis viimasel minutil Türgit ja sai kümnenda koha (0)

Eesti rannajalgpallikoondis. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti rannajalgpallikoondis alistas Itaalias toimuval Euroliiga Superfinaalil oma viimases mängus Türgi 6:5 ning sai kokkuvõttes A-divisjonis 15 koondise seas kümnenda koha.

Türgi võitis esimese kolmandiku 1:0 ja juhtis täpselt poole mänguaja järel 2:0, aga siis lõid türklased omavärava ning teise kolmandiku lõpuks oli seis 2:2 viigis.

Viimasel perioodil läks väravatesajuks. 5:5 viigiseisult lõi viimasel minutil otsustava värava puurivaht Kaspar Kotter. Enne teda skoorisid eestlastest Joosep Juha, Rauno Nõmmiko, Ervin Stüf ja Erol Kigaste.

Alagrupimatšides oli Eesti võitnud alustuseks lisaajal Prantsusmaad, kuid kaotanud lisaajal Portugalile ja penaltitega Taanile. Kohamänge (9.-11. koha peale) oli alustatud 3:6 kaotusega Poolale.

Türgi - Eesti  5:6 (1:0, 2:2)
6., 27., 28. Oguzhan Karaca, 17. Volkan Yesilirmak, 33. Semih Türkmen - 19. ov. Yasin Bagci, 24. Joosep Juha, 25. Rauno Nõmmiko, 27. Ervin Stüf, 28. Erol Kigaste, 36. Kaspar Kotter