Rannakoondis oli Portugali vastu võidus kinni, aga jäi tühjade pihkudega (1)

Eesti rannajalgpallikoondis. Foto: erakogu

Eesti rannajalgpallikoondis pidi Itaalias toimuval Euroliiga superfinaalil vastu võtma valusa kaotuse, kui jäi lisaajal 5:6 alla maailma edetabelis teisel kohal paiknevale Portugalile.

Portugal asus kohtumist kiirelt juhtima – viiendaks minutiks oli eestlaste väravavõrku löödud juba kaks palli. Mõlemad olukorrad mängiti oskuslikult Eesti väljakumängijate vahelt läbi, mille tulemusel pallid väravavahi selja taga lõpetasid. Kolmandiku lõpuks olid eestlased aga seisu viigistanud: esmalt vajutas Rauno Nõmmiko palli ristnurka, teise tabamuse vormistas kauglöögist Rasmus Munskind.

Teine kolmandik mängiti võrdselt – võimalusi avanes nii Eesti kui Portugalil. Eesti mängijad ragistasid mitmel korral latti ning Portugali väravavaht pidi tegema otsustavaid tõrjeid, et eestlasi eduseisu haaramast takistada. Paraku õnnestus kolmandiku lõpus hoopis portugallastel eduseis kätte saada, kui Miguel Pintado realiseeris penalti.

Viimase kolmandiku alguses suutis Eesti väravavaht Rauno Rahnik seisu viigistada. Kuigi Portugal haaras seejärel taas üheväravalise eduseisu, klaaris 35. minutil Ervin Stüf sellegi vea ning viigistas. Esmakordselt läks Eesti kohtumist juhtima 21 sekundit (!) enne normaalaja lõppu, kui Munskind sai kirja oma teise värava.

Kui kellale oli jäänud vaid kaks sekundit, suutis Portugal lahtilöögi järel palli aga ikkagi väravasse toimetada ning sellega kohtumise lisaajale saata. Lisaajal vormistas võidu paraku Portugal, kes vormistas kontrarünnakust lõppseisuks 6:5.

Koondis alistas eile lisaaja järel Prantsusmaa 5:4, mis tähendab, et Sinisärkidel on hetkel kirjas kaks punkti. Koondise edasine saatus selgub homme, 21. septembril, kui mängitakse viimased alagrupikohtumised. Eesti kolmas vastane on Taani, kellega kohtutakse Eesti aja järgi kell 11.15.