Poomile Inglismaal uksed avanud legendaarne treener lahkus 79-aastasena (0)

Jim Smith. Foto: portsmouthfc.co.uk

Jim Smith, kes juhendas peatreenerina teiste klubide hulgas Portsmouthi ja Derby Countyt, tuues mõlemal puhul enda käe alla Inglismaale mängima Mart Poomi, suri 79-aastasena.

Varem Blackburn Roversi, Birmingham City, Oxford Unitedi, Queens Park Rangersi ja Newcastle Unitedi peatreenerina tegutsenud Smith palkas Poomi 1994. aasta suvel toona Inglismaa esiliigas mänginud Portsmouthi. 1996. aastal ostis Smith vahepeal Florasse naasnud Poomi uuesti ja eestlane hakkas mängima Inglismaa kõrgliigas Derby Countys, kus veetis lõpuks viis ja pool hooaega.

Smith vallandati Derby peatreeneri kohalt 2001. aasta sügisel. Oma viie aasta eest ilmunud autobiograafias "Mart Poom. Minu lugu" kirjeldas Poom Smithi toonast minekut nii: "Mul oli Smithie lahkumisest väga kahju. Olin talle tuhat tänu võlgu. Ta usaldas mind. Jalgpallis läbilöömiseks on vaja õnne, häid kokkusattumusi ja just Smith tõi mu kaks korda Inglismaale. Võib-olla jäänuks ilma temata olemata mu läbimurre Inglismaal? Ta oli äkilise loomuga, võis käituda ettearvamatult, aga tal oli hea süda. Saime hästi läbi."

Vahepeal Coventry Citys, Portsmouthis ja Southamptonis abitreeneri ametit pidanud Smith naasis seejärel Oxford Unitedisse ja kuulus kolm hooaega klubi juhatusse. Ta töötas 2006. ja 2007. aastal poolteist aastat peatreenerina ning 2008. aastal veel neljas kohtumises peatreeneri kohusetäitjana, enne kui karjäärile joone alla tõmbas.

REKLAAM

"Jim võitles endale omase vaprusega juba mõnda aega raske haigusega, kuid lahkus paraku täna meie seast. Meie mõtted on sel kurval hetkel tema pere ja sõprade juures," teatas Oxford United. Smithi karjääri kõrghetkedeks jäid QPR-iga 1986. aastal liigakarika finaali jõudmine ja Derby Countyga kümme aastat hiljem Premier League'i tõusmine.

"Mul on niivõrd palju ilusaid mälestusi Jimist kui jalgpallitreenerist, aga ennekõike temast kui sõbrast," sõnas Inglismaa peatreenerite ühenduse esimees Howard Wilkinson. "Tundsime teineteist juba alates teismeeast ning olen talle igavesti võlgu alates päevast, mil ta kutsus mind Boston Unitedisse mängivaks treeneriks. Jim oli tark, kirglik, sihikindel, aus ja alati lõbus seltsiline. Ta ei jätnud iial ütlemata, mida mõtles, ning oli juht selle sõna kõige siiramas tähenduses," meenutas Wilkinson BBC vahendusel.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
19:00
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK