Pohlak on mures Lääne ühiskonna pärast: lambavestiga mehele räägitakse südamelt asju - eksisteerib jõuline paralleelmaailm (1)

Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak rääkis Soccernet.ee saates "Pikk ette (ja MM-ile)", et kuigi Katarile MM-finaalturniiri andmiseks puudusid igasugused loogikad, peaks praegu fookuses olema jalgpall. Katari murede kõrval valutab Pohlak südant ka Lääne ühiskonna pärast.

"Ma olen väga kindlalt seda meelt inimene, kes tahab, et sport ja poliitika, ka kultuur ja poliitika hoitaks lahus. Poliitikal on kalduvus väga kiiresti muutuda mingisuguseks ideoloogiaks. Saan kõikidest asjadest aru, millest räägitakse. Mõistan neid kui muresid jne. Aga ma arvan, et mõistlik ongi nad lahus hoida ja rääkida probleemist kui sellisest siis, kui on probleemist rääkimise aeg, näiteks siis, kui seda turniiri valiti," ütleb Pohlak.

"Seda, et kõike politiseeritakse ja kõigest tehakse ideoloogiat ... Ma tegelikult olen Lääne ühiskonna pärast päris mures," tunnistab jalgpallijuht. "Kultuurid kujunevad natuke erinevalt. Meil oli ka siin pärisorjus 150 või 200 aastat tagasi. Ei saa olla, et kogu maailm liigub ühes ja samas tempos mingil põhjusel. Me ei kirjelda ju päevast päeva järgmise MM-i valguses indiaanlaste kallal toime pandut.

Kui see muutub massipsühhootiliseks lähenemiseks, siis see on eriti keeruliselt mõistetav. Rõhutan veel: pigem olen mures meie elukeskkonna pärast. Jah, me peame nägema ja kaitsma nõrgemaid, kus see on võimalik, aga me peame eelkõige tagama ikkagi selle, et meie enda juures on asjad nii, nagu nad peaksid olema."

REKLAAM

Ta lisab: "Nali naljaks, aga lambavestiga mehele - ma pole küll vesti mõne aasta kasutanud - räägitakse südamelt asju. Ma julgeks öelda, et siin eksisteerib päris jõuline paralleelmaailm. Mis on tegelikult mingitpidi väga traagiline. On asjad, mida räägitakse omavahel nelja silma all ja siis on asjad, millest räägitakse avalikult. See on päris suur probleem tänases läänemaailmas.

[FIFA president Gianni] Infantino on väga tuliselt kaitsnud seda, et sport ja poliitika tuleb hoida lahus ja läbi selle on püüdnud hoida võistluselt eemal kõik, mida saab pidada ideoloogiaks ja milleni on käsi ulatanud. Jällegi: ma kirjeldan! Kirjeldan olukorda, mitte ei võta positsioone."

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

muurek   •  
(88.196.166.***)
harrastuspsühholoogina paneks diagnoosi: nartsissistliku isiksusehäirega mania grandiosat põdeva egomaniaki jutt ;)) (mis ilmselt enda majanduslike huvidega väga otseselt miksitud)

mees. pärast kolmekümmet aastat tohutut tööd ja arendamist, mängivad suht kõik su riigi rahvuskoondised madailamatel võimalikel levelitel ja saavad ka seal lutti. peaaegu mitte ühtegi kõva välisklubi meie mängijatel ei ole. eesti meistriliiga on tulemuste alusel euroopa absoluutses põhjas, jne, jne. endal ei hakka nagu veids piinlik oma jalgpallifilosoofiast, mängijate enesearengust, õigetest ühiskonnaväärtustest, kultuuri-poliitika lahususest jahudes ja muud armetut kelbasest ajades? nendel intervjuudel on küll kõva meelelahutusväärtus ja naerda saab ka (pikad, sisulised ja tähtsad kohtumised kataris kõikide maailma kõrgete jalgpallijuhtidega, teksatagis pühamehena selle maailma vägevatele usaldusisikuks kehastumine jne), aga tegelikult - kui hoolida fännidest, kõikidest harrastajatest, kohaliku jalgpalli arengust - on see asi ikka enam kui traagiline.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK