Penaltitega langenud Eesti rannakoondis sai teist päeva järjest valusalt lüüa (0)

Eesti rannajalgpalli koondis enne kohtumist Taaniga. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti rannajalgpallikoondis mängis Euroliiga Superfinaalis viimase alagrupikohtumise, kus tuli paraku penaltiseerias tunnistada Taani 5:4 paremust.

Kohtumise juhtohjad haaras enda kätesse Taani meeskond, sest juba esimesel mänguminutil toimetati pall Eesti väravasse. Ragnar Rump vastas viigiväravaga esimese kolmandiku lõpus, kui võttis väravavahilt saadud palli omaks, mängis selle endale ette ning lõi käärlöögiga väravasse. Taani puurilukk sai küll käed vahele, kuid löök oli piisavalt tugev, et kindlustada pausile minnes 1:1 viigiseis, vahendab jalgpall.ee.

Taanlased haarasid teisel kolmandikul jälle üheväravalise eduseisu, kui väravavaht palli otse väravasse lennutas. 20. minutil sai Rump kirja oma teise täpse tabamuse, kui ta Ervin Stüfi söödu järel end Taani väljakumängijatest mööda keeras ning palli võrku veeretas. Eesti juhtvärav mängiti välja minut aega hiljem - Rauno Nõmmiku sai hea söödukombinatsiooni tulemusel palli enda valdusesse ning keerutas selle vastaste vahelt võrku.

Viimasel kolmandikul määrati vastaste kasuks penalti, kuid Eesti väravasuul seisnud Rauno Rahnik tegi suurepärase tõrje ning hoidis eestlasi eduseisus. Paraku lõid taanlased kolmandiku lõpus 3:3 viigivärava ning viisid kohtumise lisaajale. Seal väravaid ei sündinud ja võitja otsustas penaltiseeria, kus Taani jäi 5:4 peale. Eesti poolt olid täpsed Henry Remmelgas, Rasmus Munskind, Stüf ja Kristian Marmor, ainsana eksis Rump, kelle löögi vastaste väravavaht tõrjus.

Avavoorus alistas Eesti lisaaja järel Prantsusmaa tulemusega 5:4, teises kohtumises Portugaliga tunnistati lisaajal vastase 6:5 paremust. Alagrupis on Eesti kahe punktiga kolmandal kohal, kuid lõppkoht ning edasised kohamängud Euroliiga Superfinaalis selguvad pärast Prantsusmaa – Portugali omavahelist vastasseisu, mis peetakse täna Eesti aja järgi kell 16.30.

Superfinaali veerandfinaali pääsevad edasi iga alagrupi kaks paremat, kolmandad meeskonnad selgitavad omavahel 9.–11. koha omaniku ning neljandad meeskonnad ja halvima tulemuse saanud kolmas meeskond 12.–15. koha omanikud. Kaks viimast meeskonda langevad B-divisjoni.