Penaltiseeria järel finaali jõudnud Eston Villa krooniti III liiga 2. turniiri võitjaks (0)

FC Eston Villa krooniti Aastalõputurniiril III liiga 2. turniiri võitjaks. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

FC Eston Villa võitis Kalevi Spordihallis traditsioonilisel Aastalõputurniiril III liiga 2. turniiri, kogudes kuueliikmelises alagrupis kümme punkti ning olles edukas nii poolfinaalis kui finaalis.

A-alagrupis võidutses neli võitu ja ühe kaotuse kirja saanud Rummu Dünamo, kolme võiduga ja kahe kaotusega sai teise koha Valga FC Warrior. B-alagrupis kogus kolm meeskonda võrdselt kümme punkti ning väravate vahega pääsesid edasi FC Eston Villa ja SC ReUnited, vahendab jalgpall.ee. Seejuures ReUnited pööras viimases mängus viimase minutiga 0:1 kaotusseisu JK Piraaja vastu 2:1 võiduks, mis jättis Tallinna FC Zeniti nelja parema hulgast napilt välja.

Esimesest poolfinaalist tagas edasipääsu ReUnited, kes alistas Rummu Dünamo 1:0. Teises poolfinaalis leppisid Eston Villa ja Valga Warrior normaalajal 1:1 viiki, millele järgnenud penaltiseerias näitas paremat minekut Eston Villa.

Finaalis asus Eston Villa kohtumist juhtima, kui täpne oli Uku Haasma. Vähem kui poole minuti pärast oli Karel Kübara tabamuse toel tablool viigiseis. Eston Villa kangelaseks kerkis Siim Põdra, kes lõi 2:1 võiduvärava. Kolmanda koha mäng kujunes väravaterohkeks, kui Rummu Dünamo võttis napi 3:2 võidu Valga Warriori üle.

Turniiri parimaks mängijaks valiti Siim Põdra (Eston Villa) ja parimaks väravavahiks Maico Rimmel (ReUnited). Turniiri suurim väravakütt oli kuue tabamusega Eduard Desjatski (FC Vastseliina).

Aastalõputurniir jätkub 26. detsembril, kui päeva esimeses pooles ootab ees noormeeste U16 vanuseklassi turniir ning teises pooles toimub III liiga 1. turniir. Turniiride tulemuste, võistkondade ja koosseisudega saab tutvuda veebilehel aastaloputurniir.jalgpall.ee.