Paide pakkus rekordpublikule suurepärase etenduse ja jättis Flora pika ninaga (galerii!) (0)

Karikate ringreis, külla tulev valitsev Eesti meister ja Arvamusfestival meelitasid täna Paide linna rahvast täis ning kõik see tähendas rekordpublikut ning üht hooaja parimat mängu.

Vaatamata vihmasajule oli Paide enne mängu millegi suure ootel. Pead ei lastud norgu ka Flora kiirest ja konkreetsest algedust.

22. minutil keerutas Rauno Alliku karistusalajoonelt vasakuga palli Andrea Liottist mööda ning vaheajale mindi tänu Gert Kamsi täpsele tsenderdusele ja Frank Liivaku pealöögile juba Flora 2:0 eduseisus.

Vaheajal toodi Paide publiku ette legendid ehk mängijaid, kes on pidanud klubi särgis vähemalt 100 liigamängu. Hea feeling kandus kohe edasi ka väljakule, sest juba 52. minutil lõi Paide esimese tagasi. Mängu eel juuni- ja juulikuu parima mängija auhinna kätte saanud Madis Vihmann eksis keskväljal, Kristofer Piht pani vasakul äärel punuma ning kõik lõppes Kevin Aloe omaväravaga.

Kui Liivak kümmekond minutit hiljem oma teise ja Flora kolmanda lõi, siis tundus, et asjad on otsustatud. Vjatšeslav Zahovaiko aga reageeris kolmikvahetusega, mille järel muutus kõik kardinaalselt.

Tarmo Neemelo teenis oma esimese puutega penalti, mille Andre Frolov ära lõi. Viis minutit hiljem sahistas peaga võrku teine vahetusmees Yann Michael Yao ja ega kaugel ei olnud neljaski. Lisaminutitel oli siiski aktiivsemaks pooleks Flora, kelle eest raiskas suurepärase võimaluse Maksim Gussev.

Mängu parim - Tarmo Neemelo

Isegi 3:1 eduseis ei ole kindel, kui minna on veel 20 minutit ja platsile tuleb Neemelo. Vanameister küll ise täna väravat ei löönud, aga teenis koheselt penalti ja oleks võinud vabalt tulla ka teine. Neemelo rabas ees hullumeelselt, teenis mitu nurgalööki ja oli Henrik Pürgile ja Madis Vihmannile paks peavalu.

Protokollid:

10. augustil kell 19 Paide linnastaadionil

Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora 3:3 (0:2)
52. ov. Kevin Aloe, 73. pen. Andre Frolov, 78. Yann Michael Yao - 22. Rauno Alliku, 35., 63. Frank Liivak

Väravasöödud: 52., 73. x, 78. Pavel Dõmov - 22. ?, 35. Gert Kams, 63. Rauno Sappinen?
Hoiatused: 49. Kristofer Piht, 82. Martin Kase, 90. Henri Välja - 88. Rauno Alliku, 90+2. Henrik Pürg
Mänguolud: +20, mõõdukalt vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.