Päästemissioon alaku!? Cagliari lõi üleminutitel kaks väravat ja võttis ülivajaliku 4:3 võidu! (0)

87. minutil vahetusest sekkunud Alberto Cerri löömas neljandal üleminutil Cagliari 4:3 võiduväravat Parma üle. Foto: Scanpix / EPA / Fabio Murru

Tänavu alla igasugust arvestust mänginud Cagliari näitas lõpuks ometi sisu, kui pööras üleminutitel 2:3 kaotusseisu Parma vastu 4:3 võiduks.

Eesti keskkaitsja Ragnar Klavan jäi täna Serie A 31. voorus pingile, kui Leonardo Semplici eelistas keskkaitses kasutada Daniele Ruganit, Diego Godini ja Andrea Carbonit. Kõnealune trio just väga eeskujulikult ei toimetanud, sest viiendal minutil jäädi juba kaotusseisu ning pooltunni täitumise järel oli Parmal käes 2:0 edu. Seejuures 27. minutil oli Cagliari ise saamas penaltit, kui Parma kaitsja kastis käega mängis, aga kohtunik otsustas VAR-iga koostöö järel trahvilöögist loobuda.

39. minutil lõi 2018-2019 hooajal Cagliarit kõvasti tassinud (32 mänguga 16 väravat) ja seejärel üle aasta põlvevigastusest taastunud Leonardo Pavoletti peaga oma selle hooaja teise värava, andes Cagliarile puhkepausile minekuks natuke usku juurde.

Hoolimata Cagliari ülimalt pallivaldavast mängust lõi Parma enne täistunni täitumist 3:1. Razvan Marin vähendas oma 66. minuti tabamusega (kasti joonelt madal pall vasakusse nurka) kaotusseisu minimaalseks, mis tagas põneva viimase pooltunni. Ja see tuli põnev!

Kohtumise esimesel üleminutil virutas vahetusmees Gaston Pereiro Marini söödust vastastele püüdmatult 3:3 ning kolm minutit hiljem lõi teine vahetusmees Alberto Cerri nüüd juba Pereiro passist peaga 4:3! Lõpuvile kõlades sai Cagliari esmakordselt pärast märtsi algust taas võidurõõmu maitsta. Oma Itaalia kõrgliiga ajaloos võitis Cagliari alles neljandat korda mängu, tulles välja kaheväravalisest kaotusseisust.

Kolm punkti otsese rivaali üle kergitas Cagliari nüüd tabelis 25 silma peale, millega ollakse endiselt 18. kohal, ent väljalangemisest päästev 17. koht on vaid kahe punkti kaugusel. Tõsi, hetkel sel real olev Torino on pidanud kaks matši vähem. 16. kohta hoidev Fiorentina, kes on sardiinlastega sama palju mänge pidanud, on kogunud 30 punkti. Parmat edestab Cagliari nüüd viie punktiga.

Klavani koduklubil on sel hooajal jäänud veel mängida Udinese, Roma, Napoli, Benevento, Fiorentina, Milani ja Genoaga.

Cagliari - Parma 4:3 (1:2)
39. Leonardo Pavoletti, 66. Razvan Marin, 90+1. Gaston Pereiro, 90+4. Alberto Cerri - 5. Giuseppe Pezzella, 31. Juraj Kucka, 59. Dennis Man