Oodatud ja ootamatu kangelane päästsid Argentina (4)

Eelmise MM-i finalist Argentina tuli rongi alt välja ja pääses 86. minuti võiduväravaga Nigeeria üle 1/8-finaali. Kui skoori avas ei keegi muu kui Lionel Messi, siis päästva võiduvärava autor oli veidi üllatavam.

Islandiga 1:1 viiki leppinud ning Horvaatialt sauna saanud Argentina paistis täna olevat hoopis teise häälestatusega platsile tulnud ning see kajastus vähemalt esimesel paarikümnel minutil ka mängupildis.

Koondisedebüüdi teinud väravavaht Franco Armani kõrval pääses esmakordselt MM-il algkoosseisu Ever Banega ja tema valimisel pani peatreener Jorge Sampaoli täppesse. Nimelt leidis Sevilla poolkaitsja 14. minutil kaitseliini seljataga Lionel Messi, kes olukorra äärmise meisterlikkusega lahendas. Kahes esimeses mängus pigem nähtamatu olnud viiekordne maailma parim jalgpallur on kolmas argentiinlane, kes neljal MM-il skoori teinud.

Veidi hiljem lõi Messi väravavahi näppude kaudu karistuslöögi ka posti, kuid sellega paistis Argentina tuhh ka kadunud olevat. Poolaja teises pooles võttis ohjad enda kätte juba Nigeeria ning see tõi teise poolaja alguses ka tulemust. 49. minutil võttis Javier Mascherano nurgalöögi järel maha Leon Baloguni. Järgnes penalti, mille realiseeris külmavereliselt Victor Moses.

Argentina oli väravast ilmselges šokis ja pigem tundus tõenäolisemana isegi Nigeeria teine värav. Alust selleks võis isegi olla ning korra läks peakohtunik Cüneyt Cakir Gabriel Mercado kindla käemängu tõttu televiisorit vaatama.  Türklane otsustas aga teist penaltit Nigeeriale mitte määrata.

Vahetuste abil õnnestus vaikselt Argentinal ka oma survet peale kruttida, mis lõpuvile lähenedes järjest tugevnes. Esialgu lõi Gonzalo Higuain heast positsioonist üle, kuid 86. minutil jäi Mercado tsenderduse järel vabalt kasti sattunud kaitsja Marcos Rojo täiesti vabaks ning selleks mänguks algkoosseisu taasennistatud Manchester Unitedi mängija virutas palli posti kõrvale.

Ka 2014. aasta MM-il Nigeeria väravat sahistanud Rojo tabamus viis seega väga täbaras seisus olnud Argentina 1/8-finaali, kus minnakse vastamisi teise vutigigandi Prantsusmaaga.

Nigeeria - Argentina 1:2 (0:1)
51. pen. Victor Moses - 14. Lionel Messi, 86. Marcos Rojo

Hoiatused: 32. Leon Balogun, 90+1. Obi Mikel - 49. Javier Mascherano, 64. Ever Banega, 90+4. Lionel Messi
Peakohtunik: Cüneyt Cakir (Türgi)

Nigeeria: Uzoho, Troost-Ekong, Balogun, Omeruo (90. Iwobi), Idowu, Ndidi, Etebo, Moses, Mikel, Musa (90+2. Nwankwo), Iheanacho (46. Ighalo).
Varus: Akpeyi, Awaziem, Ebuehi, Echiejile, Ezenwa, Ighalo, Obi, Ogu, Onazi, Shehu, Simeon, Iwobi.

Argentina: Armani, Otamendi, Rojo, Mercado, Tagliafico (80. Agüero), Mascherano, Banega, Di Maria (72. Meza), Messi,  Perez (60. Pavon), Higuain.
Varus: Acuna, Ansaldi, Dybala, Fazio, Guzman, Meza, Lo Celso, Biglia, Pavon, Salvio, Agüero, Caballero.