Neidude U17 ja U19 EM-valikturniirid toimuvad uue formaadiga (0)

Foto: Oliver Tsupsman

Euroopa jalgpalli katusorganisatsioon UEFA kiitis heaks muudatuse tütarlaste U19 ja U17 EM-valikturniiride ülesehituses. Uus formaat võetakse kasutusele 2021/2022 hooajal.

Muudetud võistlussüsteem sarnaneb meeste koondise UEFA Rahvuste liigaga. Avahooajal jagatakse riigid vastavalt edetabelile A- ja B-liigasse ning peetakse miniturniire. B-liiga alagrupivõitjad pääsevad teiseks ringiks A-liigasse ning A-liiga alagruppide viimaste kohtade omanikud võtavad ette vastupidise teekonna.

Teises ringis peetakse taas miniturniire nii A- kui ka B-liigas, kuid kõrgemal tasandil on mängus pääsmed finaalturniirile, mis tähendab, et teise ringi miniturniirid asendavad senist eliitringi. Samuti on teises ringis tähtis hea koht B-liigas, sest alagruppide võitjad pääsevad järgneva hooaja valikturniiriks aste kõrgemale, kui vahetavad taaskord kohad A-liiga nõrgematega.

Uue formaadiga soovitakse võistkondadele tagada ühtlasema tasemega kohtumisi, kui kõik koondised mängivad sarnase asetusega riikide vastu. Lisaks tagatakse naiskondadele suurem arv rahvusvahelisi kohtumisi, kui varasemalt minimaalselt toimunud kolme kohtumise asemel peetakse sõltuvalt alagruppide suurusest vähemalt viis või kuus mängu.

REKLAAM

Loosimised uueks valiksarjaks toimuvad 11. märtsil. U19 vanuseklassi finaalturniiri võõrustajaks on Tšehhi ning U17 tüdrukute finaalturniir peetakse Bosnia ja Hertsegoviinas. Võõrustajad võtavad sarnaselt teistele riikidele valiksarjast osa, kuid nende koht finaalturniiril on vaatamata tulemustele juba tagatud.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK