Mis saab Armeenia koondisest? Kapteni üleminek Euroopasse jäi katki, sest "ta läks sõtta" (1)

Harojan (nr 3) duellis Rauno Sappineniga. Foto: Brit Maria Tael

Armeenia rahvuskoondise kapten Varazdat Harojan (28) pidi liituma Kreeka klubi Larissaga, kuid tema esindaja teatas eile, et keskkaitsja seisab nüüd hoopis Mägi-Karabahhis rindejoonel.

Mängija agent saatis eile pärastlõunal sõnumi Larissa presidendile Alexis Kougiasele, milles selgitas, et Harojan ei saa hetkel Euroopasse tulla, sest "mobiliseeriti sarnaselt kõigile teistele kuni 40-aastastele armeenlastele ja viibib juba sõjatsoonis".

Septembris nii Põhja-Makedoonia kui Eesti vastu kaptenipaela kandnud Harojan esindas toona veel Venemaa kõrgliigaklubi Jekaterinburgi Uralit, kuid leping lõpetati 22. septembril vastastikusel kokkuleppel, põhjuseks keskkaitsja vähene mänguaeg. Koondist on ta esindanud 51 korral, millega oli viimatisest valikust enim mänge pidanud mees.

Oktoobris peaksid Armeenia parimad pojad võõrustama esmalt kontrollmängus Albaaniat (7. oktoober) ja siis Rahvuste liiga mängus Gruusiat (11. oktoober), sama sarja kohtumine Eestiga Tallinnas (14. oktoober) on koondiseakna viimane. 

REKLAAM

Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht kinnitas Soccernet.ee-le, et tänase seisuga peaks mäng planeeritult toimuma. Teistsugust sõnumit pole seni tulnud ka muudest kanalitest, kuid FIFA ja UEFA andsid eile Prantsusmaa päevalehele L'Equipe mõista, et jälgivad Mägi-Karabahhi konflikti tähelepanelikult.

Armeenia koondise peatreeneri Joaquin Caparrose valikut pole alaliit veel avaldanud, kuid viimati koondisesse kuulunud 23 mängijast üheksa kuulusid kodumaa klubidesse ja võivad seega sarnaselt Harojanile kuuluda armee huviorbiiti. Lisaks teatas Argentina klubi Huracan, et ei luba koondise juurde kodustatud ründajat Norberto Briascot, sest ta peaks Lõuna-Ameerikasse naasmisel karantiini jääma ja see ei sobi klubi plaanidega.

Eesti vastu algrivistuses olnud meestest mängivad koduliigas kaks. Foto: Brit Maria Tael

Noorjalgpalluri surm käivitas sõnasõja

Kui koondisest Armeenia alaliidu FFA koduleht veel ei kirjuta, siis teated Ararat-Armenia euromängu kolimise ja koduliiga tähtajatu peatamise kohta leiab sealt küll. Lisaks aga kaebuse Aserbaidžaani ametivendade ehk AFFA tegevuse üle.

Nimelt teatasid aserid esmaspäeval FIFA-le ja UEFA-le saadetud kirjas, et Gashalti küla pommitanud Armeenia sõjavägi on süüdi 13-aastase Shahrijar Gurbanovi surmas. Loo jalgpalliseos peitub tõsiasjas, et Gurbanov mängis kaks aastat tagasi kaasa Aserbaidžaani U11 meistrivõistlustel.

Armeenlaste vastuse kohaselt on tegu "poliitilise ja manipuleeriva informatsiooniga", mistõttu esitasid nemad omakorda FIFA-le ja UEFA-le kaebuse. See tõmbas käima Aserbaidžaani kuulsa spordiportaali azerisport.com, kus Imran Husejnov vihase vastulause avaldas.

"On keeruline öelda, milline Armeenia jalgpalliliidu põmmpea pidas uudist noore sportlase pommitamise läbi tapmisest manipuleerivaks, aga muidugi on keeruline aju kasutada, kui seda ei ole," kirjutas Husejnov. "Kui Armeenia tahab rahu ja õiglust, siis võiksid nad oma väed sõjatsoonist välja viia. Seni aga jätkaku vastavalt kuulsaimatele Armeenia traditsioonidele kaebamist ja oma kuritegude viljade maitsmist."

Mägi-Karabahhi konflikti juured ulatuvad Nõukogude Liidu lagunemise perioodi ja piirkond kuulub ametlikult Aserbaidžaani koosseisu, kuid on de facto keskvalitsusest sõltumatu vabariik, mida pole siiski tunnustanud ükski teine riik. Rahvastikust moodustavad aga suure enamuse armeenlased ja rahaühikuna kehtib Armeenia dramm.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Ka meie koondis peaks igasse mängu minema nagu sõtta!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK