Milline mäng! Elupõline City poiss röövis kasvatajaklubi viiendal üleminutil, tulemuseks 4:4 viik (0)

Nii tähistas elupõline manchesterlane Cole Palmer oma kasvatajaklubile löödud väravat. City jäi kolme punktita. Foto: Scanpix / Dylan Martinez / Reuters

Premier League'i sõbrad said pühapäeva õhtul elada kaasa tõelisele trillerile, mis kulmineerus Chelsea ja Manchester City vahelise 4:4 viigiga.

Väravatepeo soojendus algas 21. minutil, kui Marc Cucurella rebis oma karistusalas särgist pikali pallile sööstnud Erling Haalandi. Ehkki hispaanlane pidas vajalikuks kohtuniku otsuse üle veidi protesteerida, oli kõrvaltvaatajaile kõik ilmselge. Haaland naelutas palli penaltipunktilt vasakusse alanurka ja City läks 1:0 juhtima.

Chelsea asus kärmelt viigiväravat jahtima. Reece James sai 20 meetri pealt karistuslöögist õnne proovida ning löök õnnestus pea hiilgavalt, aga Ederson tõrjus palli lati alt. Järgnenud nurgalöögi ajal City enam siiski ei pääsenud – Conor Gallagheri tsenderdus leidis esiposti juurest üles 39-aastase Thiago Silva peanupu ning kogenud brasiillase hiilgav suunamine viigistas mänguseisu.

Chelsea ei võtnud jalga gaasipedaalilt maha. 37. minutil jooksis Joško Gvardioli mõte oma karistusala vasakus servas totaalselt kokku ning pall jõudis Jamesi jalale, kelle söödu realiseeris tagumise posti juurest väravaks endine City mees Raheem Sterling. Enne avapoolaja lõppu jõudis City siiski viigi majja lüüa – Jeremy Doku teenis efektsete konksude abil nurgalöögi ning uhkesse üksindusse unustatud Manuel Akanji suunas Bernardo Silva tsenderduse viiekasti joonelt peaga võrku.

Mäng käis käest kätte. Esimesel poolajal nähtud sõu läks teisel vaid võimsamaks: mängitud oli napilt üle minuti, kui City jõudis kontrarünnakuga vastase värava alla ning Haaland rammis palli kehaga väravajoonelt sisse.

Seegi eduseis ei jäänud aga püsima, sest 67. minutil ehitas Chelsea üles kauni positsioonirünnaku, mille lõpetuseks lajatas Gallagher 22-23 meetrilt väravale. Ederson suutis löögi küll tõrjuda, aga Nicolas Jackson kõmmutas tagasipõrkunud palli võrku.

Ehkki juba järgmisel rünnakul jõudis City kärmelt Chelsea värava alla ning apelleeris ka kaitsja käepuutele, tuli järgmist väravat veidi oodata. City tiirutas pikalt vastase karistusala ümber ning lõpuks pääses vasaku jalaga löögile Rodri, kelle kõmmutus põrkas Thiago Silva varbapuute järel väravavahile püüdmatult vasakusse nurka.

Chelsea jõudis aga üleminutitel ikkagi viigiväravani: 90. minutil vahetusest sekkunud Armando Broja sai vaid kaks minutit hiljem karistusalas palli jalale ning Ruben Dias libistas tal jalad alt.

Penaltipinge oli õhus – kes võiks selle küll enda kanda võtta? Palli krabas endale Cole Palmer – septembri alguses Chelseaga liitunud 21-aastane poolkaitsja, kes oli kogu varasema karjääri vältel kandnud vaid Manchester City mängurüüd. Manchesteri noormees oma kasvatajaklubi ja endise leivaisa vastu.

Ja järgmisel hetkel oli pall väravas! Palmer ei kõhelnud hetkekski – mänguvahend lendas kindlalt peaaegu et vasakusse ristnurka ja Chelsea võis juubeldada. Viimastel hetkedel oli viik ikkagi kätte saadud – ja seda City jaoks niivõrd valusal moel.

Chelsea kangelaseks kerkinud Palmer jõudis veel püsti panna ka väikese huumorisõu – kui kaheksandal üleminutil oli Cityl kasutada karistuslöök ca 20 meetri pealt, hiilis elupõline manchesterlane City meeste salaplaani pealt kuulama. Seda märganud, lükkas Haaland endise meeskonnakaaslase siira muige saatel palli juurest eemale.

Enamaks kumbki meeskond aga suuteline ei olnud. Tabloole jäid numbrid neli ja neli ning mõlemad kirjutasid tabelisse ühe punkti juurde.

Liigas endiselt alles kümnendal kohal paiknev Chelsea paistab end nüüd tasapisi käima saavat. Eelmises voorus alistati 4:2 toonane tabeliliider Tottenham ning nüüd saadi väärtuslik punkt ka tabeliliidrilt.

Chelsea - Manchester City 4:4 (2:2)
29. Thiago Silva, 37. Raheem Sterling, 67. Nicolas Jackson, 90+5. pen. Cole Palmer - 25. pen., 47. Erling Haaland, 45+1. Manuel Akanji, 86. Rodri