Midenbritt kolmest derbiviigist: vastased tõmbasid neist mängudest pikema kõrre (2)

Pärnu Vapruse peatreener Taavi Midenbritt. Foto: Brit Maria Tael

Pärnu Vapruse peatreener Taavi Midenbritt nentis pärast selle hooaja kolmandat 1:1 viiki PJK-ga, et Pärnu derbides ei ole tema hoolealused suutnud tavapärast mängu näidata.

"Võib öelda küll, et kaks kaotatud punkti. Andes au vastasele, arvan siiski, et nemad tõmbasid neist kolmest mängust pikema kõrre," leidis Midenbritt, kelle hoolealused on liigatabelis liidrid, PJK asub seevastu alles kaheksandal kohal. "Me ei suutnud oma paremust ära realiseerida, kontrollisime küll mängu ehk natuke paremini, aga ei loonud piisavalt olukordi, et võita. Nad olid mängus hästi sees sellega, et kaitsesid tugevalt ja olid kontrates ohtlikud, hoidsid meid ree peal."

Midenbritt arvas end hästi teadvat, mille taha PJK vastu parem mäng jääb. "Kõike rohkem on asjas süüdi mentaalne pool. Nii palju lihtvigu kui täna tegime, pole me terve hooaja teinud. Ja samamoodi eelmistes mängudes. Mäng on meil aeglane, lihtsates olukordades eksime. Kui näiteks on vaja sööt ette anda, aga annad mehele tagumisele jalale, siis järelikult sa ei ole piisavalt enesekindel, et korralikku palli anda," sõnas ta.

Vaprus on kolme ringi järel liigatabeli liider ning võitleb viimases ringis tõenäoliselt ennekõike Maardu Linnameeskonnaga selle nimel, kumb saab otsepääsme kõrgliigasse ja kumb peab seda taotlema üleminekumängude kaudu. Midenbritt kinnitas, et pärnakatel on kindel soov esikohta hooaja lõpuni enda käes hoida. "Kindlasti see on eesmärk!" lausus Vapruse juhendaja.

REKLAAM

Äsja PJK-ga uue lepingu sõlminud Igor Prins oli seevastu mõistagi viigipunktiga rahul. "Esimene viik oli ehk õnnega pooleks. Teine oli kindlam. Nüüd oli mängu, aga üks viieminutiline peataolek, kus me ei suutnud end organiseerida, tõi värava tagasi. Saime derbidest kolm punkti kätte, aga see ei päästa meid olukorrast, kus oleme," sõnas Prins.

Kui arvestada, et tabeliliidri Vaprusega mängiti kolm korda nagu võrdne võrdsega, miks PJK ikkagi tabeli teises pooles on? "Peame vaatama hooaja algusesse, kus olime pärast sunnitud pausi väga õnnetud. 12 mängust vist 8 punkti – sinna peame süü veeretama. Iseenesest ju poisid mängivad ja kõike on, aga algus oli kehv ja siin me oleme," teadis Prins täpselt, kuhu punktid kadusid.

Uue lepingu kohta ei olnud tal omalt poolt palju öelda. "Juhtkond oli nõus seda pikendama. Hetkel ma arvan, et kõik tingimused, kus ma olen, ja töökeskkond – need on okei. Praegu on kõik väga hästi. Treeneril on hooaja lõpud alati sellised, et kui oled niisuguses olukorras ja pakutakse lepingut, siis igal pool ei ole niimoodi," hindas ta kõrgelt ka tuleviku varajase kindlustamise võimalust.

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
2 kommentaari

Ralf Jalakas   •  
(85.196.205.***)
Õhkkond Rannastaadionil oli täna suurepärane.
Mäng ja publik samuti
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
PJK mäng jäätis hea mulje

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK