Messi jätkab ameeriklaste koolitamist: sel korral saldoks kaks väravat ja üks väravasööt (0)

Lionel Messi lõi kaks väravat ja andis ühe väravasöödu Sergio Busquetsile (vasakul). Foto: Scanpix / Sam Navarro / USA Today Sports

Lionel Messi koduklubi Miami Inter teenis USA profiliigas MLS selle hooaja viienda võidu, kui alistas kodus 3:1 Nashville'i. Argentiinlane oli osaline kõigis oma meeskonna väravates.

Nashville haras eduseisu juba teisel minutil, mil nurgalöögist tulnud pall põrkas õnnetult Interi poolkaitsja Franco Negri reiest võrku.

Inter viigistas 11. minutil. Messi pääses trahvikastis löögile, ent Nashville'i kindamees Elliot Panicco tõrjus. Jätkupallini jõudis esimesena võõrustajate ründaja, endine Barcelona mees Luis Suarez, kes söötis Messile, 36-aastane argentiinlane lükkas mänguvahendi tühja väravasse.

Vaheajaks juhtis Inter 2:1. Messi lennutas 39. minutil nurgalöögi paremalt poolt esimesse posti, kust samuti pikalt Barcelonas mänginud Sergio Busquets suunas palli peaga tagumise posti kõrvale.

Messi vormistas lõppseisu 81. minuti penaltist, mille teenis Leonardo Afonso. Messi, kes on sel hooajal osalenud viies MLS-i mängus, on selle ajaga löönud viis väravat ja andnud kaks väravasöötu.

Inter hoiab MLS-i tabelis 10 mängu järel 18  punktiga esikohta. Lähim jälitaja Vancouver Whitecaps, kellel on kaks mängu varuks, jääb neist kaheksa silma kaugusele. Samal punktisummal on ka kolmas meeskond New York Red Bulls, ent neil on Interiga võrreldes üks mäng varuks.

Miami Inter - Nashville 3:1 (2:1)