Meistrimees Luiz ehitas 25 minutiga kaks väravat ja punase (0)

Eesti vutisõprade suur lemmik Premier League tõmbas täpselt sada päeva kestnud pausile joone alla. Avaõhtu oodatuim kohtumine Manchester City ja Arsenali vahel kujunes David Luizi õudukaks.

Arsenali lahutas hommikul ihaldatud neljandast kohast kaheksa punkti ehk võitu olnuks vaja rohkem kui Cityl, peatreener Mikel Arteta tunneb Pep Guardiola mängu läbi ja lõhki ... eeldused olid täidetud. Aga siis läks kõik valesti.

Arsenal kaotas esimese 25 minutiga vigastustele nii Granit Xhaka kui Pablo Mari, viimast asendas David Luiz. Brasiillane pidas poolajani vaat et viisakalt vastu, aga mängis siis reiepealsega jooksule läbi Raheem Sterlingu ja City läks riietusruumi 1:0 eduseisus.

Teise poolaja alguses võttis keskkaitsja ette aga Riyad Mahrez ja alžeerlase kiiruse vastu Luizil rohtu polnud. Käsi käis õlal ja peakohtunik Anthony Taylor pidas seda piisavaks, et Luiz lisaks penaltile duši alla saata. Karm, kuid võttis košmaarse etteaste sümboolselt kokku. Lõpuks võitis City 3:0.

Päeva esimeses matšis Aston Villa ja Sheffield Unitedi vahel kujunes jututeemaks väravajoonetehnoloogia. Kodumeeskonna puurilukk Örjan Nyland taganes korra palliga oma võrku, kuid tehnoloogia ei olnud segastel asjaoludel sisse lülitatud ja nii jäi joone ületamine registreerimata. Hiljem küll Sheffieldi ees vabandati, kuid kahte kaotsi läinud punkti see ei päästa.

Manchester City - Arsenal 3:0 (1:0)