VAATA JÄRELE: Mehhiko maksis penaltiedu maha mänginud Hollandile Robbeni patu eest kätte (0)

Mehhiko ja Hollandi vaheline U17 MM-i poolfinaal kujunes põnevikuks, sest 1:1 lõppenud normaalaja järel panid mehhiklased oma paremuse maksma alles dramaatilises penaltiseerias.

Holland asus veerand tundi enne normaalaja lõppu juhtima, kui keskkaitsja Melayro Bogarde purjetas pette järel mööda otsajoont värava alla ja söötis keskele, kus Youri Regeer palli väravasse lükkas. Mehhiko vastus saabus aga vaid viis minutit hiljem, äsja mängu tulnud Efrain Alvarez keerutas võrku kauni karistuslöögi.

Nii mindi paremust selgitama penaltiseerias, mida äsjane kangelane Alvarez alustas kohutavalt ebaõnnestunud panenka-löögiga. Hollandi kaks järgmist lööjat Ian Maatsen ja Naci Unuvar olid täpsed, kuid siis eksis meeskonna kapten Mohamed Taabouni. Et Eduardo Garcia tõrjus seejärel ka Jayden Braafi löögi, oli Hollandi 2:1 edust saanud hetkega 2:3 kaotusseis.

Draama polnud aga läbi - Joel Gomezi täpne löök viinuks mehhiklased finaali, kuid nüüd hiilgas tõrjega Hollandi puurilukk Calvin Raatsie. Äkksurmani jõudmine tähendas seda, et väike eelis oli esimesena löönud mehhiklastel ning see kasutati ka ära, kui Victor Guzman oli täpne, Garcia pareeris seejärel aga Regeeri löögi. 4:3 Mehhikole ja võidupidu võis alata.

REKLAAM

Mehhiko maksis ühtlasi kätte viis aastat tagasi täiskasvanute MM-i kaheksandikfinaalis juhtunu eest, kui veel 87. minutil oldi 1:0 ees, aga Wesley Sneijder viigistas siis seisu ja üleminutitel kalastas Arjen Robben välja penalti, mis Hollandi kaheksa sekka aitas. Seda Robbeni sukeldumist ei ole mehhiklased talle tänaseni andeks antud. Loe lähemalt eelvaatest.

Euroopa meister Holland jätkas kurba rida, sest U17 vanuseklassi MM-il pole jätkuvalt kordagi finaali jõutud. Mehhiko saab aga asuda püüdma riigi ajaloo kolmandat U17 MM-tiitlit.

Protokoll:

Mehhiko - Holland 1:1 (0:0, 1:1) pen 4:3
79. Efrain Alvarez - 74. Youri Regeer

Hoiatused: -
Peakohtunik: Guillermo Guerrero
Abikohtunikud: Juan Carlos Macias Franco, Ricardo Baren (kõik Ecuador)

Mehhiko: Eduardo Garcia, Victor Guzman, Alejandro Gomez, Rafael Martinez, Eugenio Pizzuto, Josue Martinez, Santiago Munoz, Israel Luna (73. Efrain Alvarez), Bryan Gonzalez, Jose Ruiz (18. Emilio Lara), Bruce El-Mesmari (46. Joel Gomez).
Varus: Emilio Lara, Gustavo Armas, Arturo Delgado, Gabriel Martinez, Abraham Flores, Joel Gomez, Luis Puente, Efrain Alvarez, Ali Avila, Gerardo Magana.

Holland: Calvin Raatsie, Melayro Bogarde, Devyne Rensch, Anass Salah-Eddine, Sontje Hansen, Ian Maatsen, Mohamed Taabouni, Naci Unuvar, Steven Van der Sloot, Youri Regeer, Jayden Braaf.
Varus: Naoufal Bannis, Dirk Proper, Yannick Leliendal, Bart Verbruggen, Soulaiman Allouch, Romano Postema, Djenairo Daniels, Tein Troost, Ki-Jana Hoever, Kenneth Taylor.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK