Meelega köhimist võib edaspidi karistada punase kaardiga (3)

Pilt on illustratiivne. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Jalgpallireeglite koostamise ja haldamisega tegelev organisatsioon IFAB teatas, et teiste mängijate või kohtunike suunas teadlikult köhivat mängijat võib hakata karistama punase kaardiga.

Köhimine läheb edaspidi reeglites punkti alla, millega on sätestatud "ründavate või solvavate väljendite ja žestide" kasutamine. Kohtunikul on õigus vastavalt olukorrale hinnata rikkumist kollase või punase kaardi vääriliseks.

"Kui köhimine on selgelt tahtmatu või jääb mängijate vahele piisavalt maad, siis kohtunik reageerima ei pea, aga kui tegu on selgelt ründava käitumisega, tohib kohtunik vastavalt vajadusele karistada," selgitas IFAB. Muutuse põhjused peituvad muidugi endiselt kestvas koroona-ajastus, kus igasugusele köhimisele vaadatakse pigem viltu.

REKLAAM
3 kommentaari

ertz   •  
(85.253.151.***)
😂
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Aga meelega puuksutamine?

On olnud madalamates liigades olukord, kus vastasmeeskonna mängija tuli ligi ja lasi tõelisel aanusepasunal kõlada ima rõlge saja vms haisuga ja ise irvitas. Kes ütleb, et haigus peeruga ei levi!

#ära köhi
#ära ilasta
#ära hinga
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
vabandan kohutavate kirjavigade pärast, aga vana trauma viis endast välja

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK