Martin Reim astus tagasi, peatreeneri ametipostile kaks kandidaati (27)

Eesti jalgpallikoondise endine peatreener Martin Reim. Foto: Brit Maria Tael

Martin Reim ei ole enam Eesti jalgpallikoondise peatreener. Tänasel pressikonverentsil andis alaliidu president Aivar Pohlak teada, et Reim astus ametist tagasi. Koos peatreeneriga taandusid ka abitreenerid Janno Kivisild, Andres Oper ja Mart Poom.

Laupäeval toimus koosolek, kus Pohlaku ja koondise eest vastutava juhatuse liikme Tarmo Lehistega kohtusid kõik neli koondise treenerit (Martin Reim, Andres Oper, Janno Kivisild, Mart Poom). Pühapäeval oli Pohlakul juba varem kokkulepitud koosolek tehnilise direktori Janno Kivisillaga, mille teemaks oli Eesti koondise tulevik perioodil 2020-2021.

"Pärast seda kohtumist esitasime juhatuse poolt treeneritele palve, et nad kohtuksid täna ja jõuaksid veendumusele, kas nad ise usuvad, teavad ja tunnevad, kuidas kraaviläinud vanker tagasi tee peale vedada. Kell 18.15 sain kõne peatreenerilt, kes ütles, et poolteist tundi kestnud arutelu järel jõudsid treenerid järeldusele, et selles olukorras on õigem tagasi astuda," rääkis Pohlak.

REKLAAM

Esmaspäeva õhtul A. Le Coq Arenal kogunenud jalgpalliliidu juhatus otsustas tagasiastumispalve rahuldada. Sellele eelnes aga "elav ja pikk diskussioon rohkete kommentaaridega". "Mart Poom on ju ise juhatuse liige ja Janno Kivisild tehnilise direktorina osaleb kõigil juhatuse koosolekutel. Oli väga emotsionaalne koosolek," sõnas Pohlak.

Alaliidu president andis Reimi juhitud tiimi tööle kiitva hinnangu. "MM-valiktsüklist võeti peaaegu maksimum. Rahvuste liigas võideldi ja võeti punkte, kuigi tulemus polnud loodetud. Ainuke koht, kus võib rääkida altminekust, on Balti turniiri teine mäng Lätiga. Kui Magnus Pehrsson oli 2016 sügisel lahkudes kõrgeima võiduprotsendiga Eesti peatreener, siis nüüd on ametist lahkudes seda ka Reim."

Pohlak märkis, et Saksamaa mängu näitel olid Reim ja tema abilised minetanud suutlikkuse mängijatest maksimaalne pingutus kätte saada. "Osa mängijad ei andnud endast kõike, et väljakul treeneri eest seista," sõnas Pohlak ja lisas hiljem. "Mingi nurga alt kirjutan alla Mart Poomi poolt täna juhatuses öeldule, et kurat – Eesti koondises mängimiseks ei pea mehi motiveerima, vaid see peaks meestelt seest tulema."

Pressikonverentsil Saksamaa-mängust rääkides märkis Pohlak ka: "Väga selge kaassüü ja -roll on mängijatel, et see mäng läks nii." Samas tõi Pohlak välja, et senise treeneritetiimi nõrgimaks küljeks osutus jalgpallurite mängudeks emotsionaalne ettevalmistamine.

Reim nimetati Magnus Pehrssoni vallandamise järel ametisse 2016. aasta 14. septembril ning kokku sai ta koondist juhendada 36 kohtumises, millest võideti 13.

Reimi ajastu esimeses mängus alistas Eesti 4:0 Gibraltari ning selles kohtumises lõi oma koondisekarjääri esimesed kaks väravat Mattias Käit. Ametlikes valikmängudes oli tema saldo neli võitu, kolm viiki ja 11 kaotust. Suurimaks võiduks oli Joonas Tamme kübaratriki toel saadud 6:0 võit Gibraltari üle, rekordkaotuseks eelmisel nädalal Mainzis Saksamaa käest saadud 0:8. See on ühtlasi ka taasiseseisvunud Eesti ajaloo suurim kaotus.

Eesti rekordinternatsionaal Reim on treenerikarjääri jooksul varem juhendanud FC Florat, kellega võitis 2010. ja 2011. aastal Eesti meistritiitli, ning Eesti U18, U21 ja U23 koondiseid.

Kandidaat number üks ja kandidaat number kaks

Juhatus andis täna Pohlakule volitused alustada läbirääkimisi kahe kandidaadiga, eestlase ja välismaalasega. Pohlak keeldus ütlemast, kas välismaalane on olnud varem seotud Eesti jalgpalliga. Samuti täpsustamast, kas emb-kumb neist on hetkel mingi lepinguga seotud. "Üks kandidaat on number üks ja teine number kaks. Kui number üks ütleb "jah", siis number kaks ei saa isegi teada, et ta oli kandidaat," selgitas Pohlak olukorda. Kas prioriteeti omab eestlane või välismaalane, Pohlak ei täpsustanud.

Uue peatreeneri loodab Pohlak ametisse saada juunikuu jooksul. Ootused uuele juhendajale on kõrged. "Oleme paika pannud väga kindlad asjad, mida tahame 2020. aastal saavutada – nendeks on Balti turniiri võit ja Rahvuste liiga D-taseme võit. See on kriteerium, milles oma valikutes lähtume."

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
27 kommentaari

Eesti124   •  
(146.255.181.***)
Aga millal härra Pohlak astub tagasi?
Vana hea   •  
(84.52.50.***)
Arsene Wenger Eesti koondise uueks peatreeneriks!
scn   •  
(85.253.223.***)
Soovin meestele edu ja kordaminekuid nende edaspidistes tegudes! Kindlasti on teid mujalpool Eestis vaja.
mart   •  
(2001:7d0:87e6:e180:f19.***)
Peatreenerid vahetuvad, mängijad vahetuvad - pohlak jääb, tulemused jäävad.
wtf   •  
(85.253.138.***)
mart - ütles kõik juba ära, mis siin öelda on.
R   •  
(37.157.98.***)
Kahju, slaavlastest ussitajad meeskonnas said juba teisest treenerist jagu.
nipitiri   •  
(194.204.52.***)
Kes uued kandidaadid võiksid olla? Mingi hetk oli mingi sakslane meil u.. eesotsas(ma ei mõtle U17 treenerit),kes ta nüüd oligi?
muigega   •  
(85.253.74.***)
Pressikalt jäi tõesti selline mulje, et jah, uus treener tuleb aga kõik muu jääb samaks
@R   •  
(85.253.138.***)
Kes need slaavi ussitajad sul seal on? :D mine arene veidi
hmm   •  
(2003:c9:4713:6e00:6c9c.***)
Noh, Dmitrijev, Kruglov, Vassiljev, Zenjov. Tulevad tuttavad ette?
Niion   •  
(2001:7d0:825d:1980:54:.***)
Igor Prins peatreeneriks!
Krdi geeniused siin   •  
(2001:7d0:83b6:5080:c0b.***)
Lampi süüdistate eesti-vene mängijaid või on mingeid tõendeid kah pakkuda?
No   •  
(2001:1530:1010:4ed5:ae.***)
Olgem ausad ja realistid,pole vahet kes on treenerid,kui mängijad on sellise sita tasemega nagu meil Eestis on ei tule ega hakkagi mingeid tulemusi tulema. Sorga ja teised tutid võivad Kurele lüüa aga koondise mängud on miskit muud. Kostja,Klavan ja teised vanemad kes seni koondist vedanud on ei jaksa enam ning noored on kõik ennasttäis tukapeded kes ei suuda praegu ega hakkagi suutma koondist tassida.
regular men   •  
(82.131.106.***)
Igor Prins oleks hetkel parim kandidaat

tunne mängijaid

suudab motiveerida


A- Le Coq Arenal om kuulsad tema hüüded; Marek või Tarmo
Igor   •  
(90.191.247.***)
Prins !
Reim   •  
(37.157.108.***)
Pange Tarmo Rüütel etteotsa
vaatlus   •  
(85.253.97.***)
Ott Järvela muundumist ajakirjanikust ideoloogiasõduriks on iseenesest väga põnev olnud kõrvalt jälgida. Natuke kahju isegi, et nüüd seda enam teha ei saa, sest näha on, et protsess on lõpule jõudnud - kodanik ei taju jalgpalli juures peale maineküsimuse enam ühtki aspekti.
normull juhtimine   •  
(217.159.144.***)
Juhatus ei tea kahest potentsiaalset uuest kandidaadist midagi, aga nimed on juba olemas? Need nimed on välja valinud Aivar järelikult üksi ja teistel juhatuse liikmetel ei jää muud üle kui pärast kinnitada ühe mehe poolt valitud kandidaat pukki. kui see pole autoritaarne juhtimine siis mis veel on?
Floranaator   •  
(91.129.106.***)
Välismaalane, hmmm... No eks see Arno Pijpers tuuakse jälle. Pohlakul hea, number juba telefonis olemas.
Pärnu   •  
(213.219.122.***)
Prins on meie oma !!!
viki   •  
(213.35.183.***)
Üsna suure tõenäosusega Arno Pijpers
va   •  
(80.235.72.***)
Martin tänan, sina ei ole süüdi!
jkj   •  
(2001:7d0:8426:f80:d197.***)
Pijpers jah 90%, tõenäoliselt ok otsus, kui ta veel ise viitsib asjaga tegeleda. Aga huvitavam oleks keegi uus. Jari Litmanen abitreeneriks
ardo   •  
(91.129.10.***)
We want Argo Arbeiter
mic   •  
(84.50.64.***)
Treeneri võiduprotsenti annab ehk edaspidigi tõsta,kui Gibraltariga palju maavõistlusi korraldada.Tegelik tase tuleb välja siiski valiktsüklis.Kui seal meestel tahet pole, siis on tegu mõttetute meestega.
Levadia toetaja   •  
(85.253.206.***)
Minu kandidaadid:
Arbeiter
Prins
Rüütli
Anantolii   •  
(217.159.200.***)
Igor Prins ja Trarmo Rüütli.
Mõlemad peavad olema meeskonnas.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK