Mainz rikkus üleminutil Bürki nullimängu, aga Dortmundi pääset Meistrite liigasse see ei vääranud (0)

Dortmund oma kolmandat tabamust tähistamas. Foto: Scanpix / Patrick Scheiber / Pool

Saksamaa Bundesligas kindlustas täna uueks hooajaks Meistrite liiga pääsme Dortmundi Borussia, kes sai võõral väljakul 3:1 jagu Mainzist.

Dortmund võitis avapoolaja Raphael Guerreiro ja Marco Reusi väravatest 2:0 ning võidu kindlustas kümmekond minutit enne normaalaja lõppu vaid neli minutit varem vahetusest sekkunud Julian Brandt. Mängu viimasel minutil mängis toosama Brandt aga oma karistusalas palli käega ning videokohtunikuga konsulteerimise järel määras peakohtunik olukorrast penalti, mille Robin Quaison realiseeris ja sellega Roman Bürki nullimängu rikkus.

Suuremat meelehärmi viimase minuti värav Dortmundile aga ei põhjustanud - nimelt kindlustas võit neile uueks hooajaks koha Meistrite liigas. Nimelt pääsevad Saksamaal Meistrite liigasse Bundesliga neli esimest, Dortmund tõusis üks voor enne hooaja lõppu kolmandaks.

Viiendal kohal paiknev ja enne tänast samuti Meistrite liiga lootusi õhus hoidnud Frankfurdi Eintracht jääb Dortmundist nüüd maha nelja punktiga, mida lihtsa matemaatika kohaselt ühe vooruga enam tasa teha ei saa. Eintracht saab küll tõusta võrdsetele punktidele nüüd neljandal kohal asuva ning ühe mängu vähem pidanud Wolfsburgiga, kuid väravate vahe tõttu on neist mööda tõusmine Eintrachti jaoks sisuliselt võimatu.

Mainz - Dortmundi Borussia 1:3 (0:2)
90+1. pen. Robin Quaison - 23. Raphael Guerreiro, 42. Marco Reus, 80. Julian Brandt