Maardu president hooajast: väga raske on mängida, kui meeskond läheb platsile tundega, et on autsaider (0)

Maardu Linnameeskonna president Maksim Krivošein (nr 8) pidi sel hooajal ka ise neljas kohtumises platsil käima. Foto: Brit Maria Tael

Maardu Linnameeskonna president Maksim Krivošein rääkis Maardu Uudistele, kuidas kulges Premium liigas viimaseks jäänud ja tagasi Esiliigasse langenud meeskonna hooaeg.

"Oli raske hooaeg. Väga raske on mängida jalgpalli, kui meeskond läheb väljakule tundega, et on autsaider. Teadsin, et põrkume selle probleemiga ja peame temaga võitlema, aga nagu tulemus näitab, ei tulnud see meil välja. Saime kahtlemata kasuliku kogemuse, mis aitab meid tulevikus, sest me ei kavatse peatuda, liigume ikka edasi. Nägime, et on, mille kallal tööd teha," lausus ta.

Krivošein selgitas ka pisut, miks hooaja lõpuosas peatreenerit vahetati – alates 2014. aastast meeskonda tüürinud Andrei Borissovilt võttis ameti üle 25-aastane Mark Kolk. "Lühidalt – meil oli seatud eesmärk. See eesmärk oli antud treenerile ja nägi ette, et peame saama kaheksanda koha ehk jääma kõrgliigasse püsima. Aga nägime poole hooaja pealt, et see eesmärk ei täitu, ehkki tegime küll katseid midagi muuta. Treenerivahetuse otsus mõjus meeskonnale küll külma dušina, kuid selle mõju kestis kahjuks vaid mõned mängud," tõdes Krivošein.

Ääremärkusena – poole hooaja peal ehk 18 mängu järel oli Maardu liigatabelis 9 punktiga viimane, kaheksandal kohal olnud Viljandi Tulevikust kuue punkti jagu maas. Pärast 25 mängu ehk peaaegu kolme ringi, kui Borissov oli esmakordselt puhkusele siirdunud ja teda asendas Kolk, oldi küll endiselt viimasel tabelireal, kuid tol hetkel kaheksandat kohta hoidnud Tallinna Kalevist jäädi maha vaid ühe punktiga.

REKLAAM

3. oktoobril, mil Borissov ametlikult vallandati – tegelikult oli juba kahes eelmises kohtumises Nõmme Kaljuga meeskonda juhendanud Kolk –, oli Maardu ikka kümnes ja kaheksandast kohast nelja punkti kaugusel. Pidada jäi tol hetkel veel viis kohtumist, kust Maardu sai nelja kaotuse kõrvale vaid ühe viigipunkti. See oli ühtlasi ainus punkt, mis Kolgi käe all peetud üheksast liigamängust tabelisse kirjutati. Hooaja lõppedes jäi Maardul otse püsimajäämisest ehk ihaldatud kaheksandast kohast puudu seitse, üleminekumängudest kuus punkti.

Suvel Premium liigasse naasnud Jasper Uwaegbulam alustas kohe vägeva kübaratrikiga, ent tema hoog rauges vigastuse tõttu. Foto: Anna  Andreas

Krivošein rääkis natuke ka Maardu tänavustest välismaalastest, jättes seejuures mainimata suvel liitunud ja kohe Tallinna Kalevile kübaratriki löönud, ent karikamängus jalga vigastanud ja lõpuks vaid seitsmes liigakohtumises osalenud Jasper Uwaegbulami. "Uued mängijad näitasid end lausa ootamatult heast küljest. Kirjutasime ju välismaalastega lepingu alla alles mõned päevad enne hooaja algust. Hooaja käigus saime aga aru, et tegu on meile väga tugevate täiendustega. Sho Hayasakast sai lõpuks mängitud mängude arvult ju meeskonna liider," kiitis Krivošein.

"Ka noor Leedu poiss (Domantas Antanavicius – K. J. K.), kes liitus meiega suvises aknas, oli väga tähtis täiendus, sest tegu on ikkagi koondisemehega. Jaapani poisid olid lisaks väga sõbralikud ja head suhtlejad – käisid kõikvõimalikel üritustel, kohtusid lastega noortekeskustes, laatadel, spordipäevadel. Lastele nad väga meeldisid, neist ei tahetud kuidagi lahti lasta!"

Uuel hooajal mängib Maardu taas Esiliigas ning klubi presidendi sõnul tahetakse seda teha peamiselt kohalike mängijate toel. "Esimese asjana tuleb nüüd panna rõhk Maardu noortele. Nemad peavad Esiliigas meid vedama. Tahame publikule pakkuda rõõmu ja väravaid, et nad jälle näeksid – Maardu mehed on väljakul ja on seal võidukad," sõnas Krivošein. 

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK