Luup peale | Teist sauna ei tulnud, aga head tulemust samuti mitte (0)

Nõmme Kalju Meistrite liiga teekond sai täna lõpu, kui kodus kaotati 0:2 50-kordsele Šotimaa meistrile Glasgow Celticule.

Kalju sai täna hakkama paremini kui nädala eest võõrsil, mil kaotati 0:5. Ei kordunud seal avapoolaja lõpus toimunud psühholoogilist lagunemist ja omati ka ise mitut head võimalust, et kiirelt Aleksandr Kulinitši tekitatud omavärava järel seis viigistada. Parimad võimalused kuulusid Deniss Tjapkinile ning ründajale Peeter Kleinile.

Paraku jäi viimane sõna taas külalistele, sest Marian Šved keerutas kaunilt palli Pavel Londaku valvatava värava ristnurka. Euroopa liigasse langenud Kaljut ootab järgmisena ees Luksemburgi tippklubi Dudelange. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Kas Liliu mängud Eestis on mängitud?

Kui mängitud oli umbes 35 minutit, siis istus Kalju ründeäss Liliu murule pikali ja sai oma tagareiele ravi. Esmalt proovis ta mängu jätkata, aga varumees Max Mata võttis siiski dressi maha ja vahetas brasiillase paar minutit hiljem puhkama. Vaheajal kõndis ta riietusruumi juba teibitud jalaga.

Liliu võimalikust müümisest on räägitud juba talvest saadik ja seega võis tänane jääda tema lahkumisetenduseks. Paradoksaalselt võib aga see vigastus olla just põhjuseks, miks võimalik suvine üleminek ära jääb, kui Liliut nüüd mitmekuune paus ees ootaks.

2. Vaheajakõne toimis

Mida iganes Kožuhhovski poolajal meestele ütles, siis see retsept oli ainuõige. Kui esimene poolaeg oli staatiline kulgemine, siis pärast vaheaega asus Kalju tormiliselt ründama. Peeter Klein terroriseeris ehtbritilikult vastaste keskkaitsjaid ning ääremängijad saatsid karistusalasse ridamisi häid tsenderdusi.

Selle kümne minutiga äratati üles ka Lillekülla saabunud 4014 pealtvaatajat, kes ka mängule kaasa elama hakkasid. Esimesel poolajal oli kuulda vaid mõlemat otsatribüüni, aga seepeale natuke ka külgedel asuvaid rahvamasse.

3. Salapäraselt kadunud Reginald sai väärikalt asendatud

Kalju mängu ankur Reginald sai avamängu järel lisaks Eesti meediale kiita ka Šotimaa ajakirjanikelt, aga kordusmängus ta kaasa ei teinud. Kas oli põhjus vigastuses või milleski muus, ei ole teada, sest Kalju ukrainlasest peatreener Kožuhhovski kasutas vaikimise taktikat ning mängu eel vigastuste teemal sõna ei soovinud võtta. Siiski oli näha juba eilses trennis, et Reginaldi meeskonna juures ei olnud.

Tänases kohtumises asendas prantslast oodatult Deniss Tjapkin, kes ei pidanud nii palju Reginaldi kombel looma moodi kaitsetööd tegema ja pakkus rohkem käike ka ründes. Tema pikkusest (198 sentimeetrit) oli kasu ka rünnakutel, kus ta korra tsenderduse järel ohtlikult löögile pääses. Lisaks on ka Eesti koondises platsil käinud mehel korralik pommlöök, mida ta esimesel poolajal kasutas ja sugugi mitte kehvalt.

Peeter Klein. Foto: Oliver Tsupsman

4. Kalju parim - Peeter Klein

Kožuhhovski käe all Kalju põhimängijate sekka tõusnud Klein näitas taaskord elavalt, et sisu on temas kõvasti ja mootor võimas. Kui mängitud oli 86 minutit, küttis Klein endiselt omasid kaitses aktiivselt üles ja töötas ka ise mitmekümne-meetrise spurdiga tagasi.

Miinuspoolele tuleb aga kindlasti kanda 88. minutil tekkinud kuldne võimalus väravavahiga silmitsi pääseda. Tõsi, selle ta teenis täiesti ise, aga paraku munas ka ära ise.