Luup peale | Levadia võis endale Pärnus lubada rohket roteerimist (galerii!) (0)

Tallinna Levadia teenis Premium liiga 13. voorus võõrsil 4:0 võidu Pärnu Vapruse üle. Levadia jätkab liidrina ja Vaprus tabeli viimasena.

Skoor avati 12. minutil, kui kogenud Marek Kaljumäe hakkas oma karistusalas triblama ja kaotas palli Strahinja Krstevskile, kes suskas selle lati alla.

Ülejäänud kolm väravat löödi teisel poolajal Zakaria Beglarišvili standardolukordadest. Skoori tegid peaga mõlemad keskkaitsjad - Anton Tolordava ja Rasmus Peetson. Ühe nurgalöögi järel käis pall latis. Lõppseisu vormistas Beglarišvili penaltist, mille teenis Krstevski, kelle tõmbas karistusalas maha Kaljumäe. Tähelepanekuid mängust:

1. Levadia roteeris julgelt ja võis seda lubada

Levadia roteeris enne kahte järjestikust derbimängu Flora vastu (liigamatš ja karikafinaal) koosseisuga kõvasti. Algrivistusest jäeti eemale kõik kolm mängukeelu ohus olnud pallurit (Volodõmõr Bajenko, Brent Lepistu, Maksim Podholjuzin), aga mitte ainult - puhkust said Frank Liivak, Bogdan Vaštšuk, Ernest Agyiri, kerge sõrmevigastusega jäi pingile Karl Andre Vallner.

Premium liiga debüüdi tegi Amar Abdallah, esmakordselt sel Premium liiga hooajal mahtus põhikoosseisu ka Markus Jürgenson ja esmakordselt väljakule Artur Kotenko. Levadia peatreenerid usaldasid oma koosseisu sügavust ning olid kindlad, et Vapruse vastu saadakse võit ka roteerides. Nii läkski - seitsmendat omavahelist liigamängu järjest teenis Levadia pärnakate vastu vähemalt neljaväravalise võidu.

Debütant Abdallah oli aktiivne ja tahtis ennast hirmsasti tõestada. Ta näitas paremal äärel head triblingukunsti. Tema tsenderdused kaaslaseid ei leidnud ning pealelöögid blokeeriti või olid ebatäpsed, aga ta teenis vastastele kaks kollast kaarti ja teenis kaks väravaga lõppenud standardolukorda.

2. Vaprus löögile ei pääsenud

Erinevalt Levadiast Vaprus ei roteerinud. Suvepealinlased tegid teisipäevase matšiga (1:7 kaotus Tallinna Legionile) võrreldes põhikoosseisus ainult ühe sunnitud muudatuse: mängukeeldu kandnud keskkaitsjat Magnus Villotat asendas ründaja Virgo Vallik. Ega Vaprusel erilist vangerdamisvõimalust polegi, sest Ronaldo Tiismaa ja Reno Mark viibivad kaitseväes ning Devid Lehter, Ranet Ristikivi ja Tõnis Vihmoja on vigastatud. Pärnakate pingil istus täna viis mängijat, kellest kohtumise jooksul sisse vahetati ainult üks.

Hoolimata kapten Villota puudumisest, mängis Vaprus ikkagi viiese kaitseliiniga - keskväljalt nihutati keskkaitsesse Robin Limberg. Esimesel poolajal see plaan töötas, sest tsenderduste klaarimistega mehitatud kastist said võõrustajad hästi hakkama ja ainsa värava saavutasid külalised suurest individuaalsest eksimusest. Teisel poolajal läks Levadia tsenderdusi ja standardolukordi juba liiga paljuks, nii et lõpuks oli väravalisa tulemine loogiline.

Vaprus ise mängu jooksul ühtki head võimalust ei tekitanud ega jõudnud isegi pealelöögini. 45. minutil sai Henri Hansoni hea eeltöö tulemusel Vallik Levadia karistusalasse söödu, kuid Milijan Ilic võttis temalt palli ära.

3. Levadia jätkab penaltite teenimist

Levadia teenis penalti neljandat liigamängu järjest ning on kokku saanud tänavu Premium liigas kaheksa penaltit. Ükski teine meeskond pole neid teeninud üle kahe. Levadia on skoorinud penaltitest rohkem, kui Vaprus on üldse kokku skoorinud.

Siim Rinkeni jaoks oli see tänavu Premium liigas viies määratud penalti. Ühelgi teisel kohtunikul pole neid üle kolme.

4. Mängu parim - Zakaria Beglarišvili

Beglarišvili näitas kaaslastega head kokkumängu ning lõi oma seinasöötudega teravust. Ta sai kirja värava, mis tõstis ta Premium liiga täpsusküttide edetabelis Henri Anieriga esikohta jagama, ja kaks resultatiivset söötu. Värav tuli küll penaltist, aga ta ise oli osaline ka selle teenimises, söötes palli peaga karistusalasse Krstevskile, kes seal kukutati. Beglarišvili näitas, et eelmise vooru penaltieksimus ei ole tema enesekindlust kahandanud ning meeskond usaldab teda penaltite realiseerijana endiselt.