Luup peale | Buducnost otsustas kõik ära ilma higistamata (galerii!) (0)

17-aastane Nikita Mihhailov debüteeris eurosarjas. Foto: Liisi Troska

Narva Transi eurohooaeg on taaskord saamas varast lõppu, sest Euroopa liiga eelringi avamängus jäädis Rakveres 0:2 alla Montenegro klubile Buducnost.

Buducnost tuli mängule vastu suure soosikuna ning nende individuaalne kvaliteet oligi kõrgest klassist, kuid tänu Transi väravavahi Marko Meeritsa eksimusele ei pidanud nad kaugeltki kõike välja panema.

Pärast 12. minuti juhtväravat ei olnud külalistel enam kiiret kuhugi ning mängutempo püsis madalal. Päris lõpu eel saavutatud teine värav oli nende jaoks vaid kirsiks tordil, mis muudab paari saatuse sisuliselt otsustatuks juba enne kordusmängu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Liiga lihtne murdumine

Mäng algas võrdlemisi aeglase tempoga ja suures plaanis võrdsete heitlusega, mis ei vastanud Buducnosti soosikuseisusest tulenenud ootustele. Ent otsekohe, kui külalised hakkasid tõsisemat survet peale panema, murdus Transi väravalukk prõksti pooleks. 12. minutil sooritas Dušan Bakic vasakult äärelt sissekeriva tsenderduse, mis leidis tee väravasse, ilma et sissejooksnud ründaja oleks pallile korralikku peapuudet teha suutnud. Kapten Marko Meerits ei võinud ette teada, kas pareerida tuleb tsenderdust või pealööki, ja nii puterdas ta palli võrku.

2. Buducnost ei näita tõelist nägu

Edasine mäng kulges üsna kummaliselt - Buducnost rahuldus napi eduseisuga ja lükkas meeleldi palli kaitseliinis. Trans jooksis palli järel ja sai periooditi hakkama ka järjestikuste rünnakutega, kuid esimesel poolajal ei suudetud vastase värava all korda saata midagi peale kahe õrnavõitu penaltiapellatsiooni. Külalismeeskond näis seevastu olevat ohtlik pea alati, kui nad palliga narvalaste karistusalasse jõudsid, aga seda juhtus harva, sest tihtipeale jätsid nad kasutamata isegi vasturünnakuvõimalusi, eelistades riskivaba pallivaldamist. Lõpu eel saadud teine värav oli taas paljuski Transi kingitus ja nii on Buducnost edasipääsu sisuliselt kindlustanud, ilma et nad oleks pidanud oma ründearsenali õieti demonstreerimagi. Kui nad kodumängus selle välja võtavad, võib olukord Transi jaoks päris inetuks minna.

3. Transi rünnak sõltus McWoodsist

Buducnosti valitud taktika oli ses mõttes pragmaatiline, et ettevaatliku lähenemisega neutraliseeriti ühtlasi ka Transi suurim relv - Eric McWoodsi kiirus kontrarünnakutel. Jooksuruumi puudumisest hoolimata tegi ameeriklane siiski hea mängu, võites ees palju kahevõitlusi ja jõudes teise poolaja alguses ka kuldse väravavõimaluseni. Nikita Mihhalov andis kaaarpalli värava ette ning McWoods suutis õhuvõitluses edestada nii keskkaitsjat kui ka väravavahti, kuid pealöök maandus siiski väravalatis.

4. Transi parim Deniss Poljakov

McWoods oli hea ning kiitust väärib ka 17-aastane debütant Mihhailov, kes töötas vasakul äärel aukartuseta mõlemas suunas. Ent Transi mängu südameks oli keskväljal Poljakov, kes valitses surve all kenasti palli, avas mängu ja näis jõudvat kõikjale.