Lõuna-Korea sai korgi pealt pauguga, kuid Mehhiko võttis Rostovi leitsakus oma (0)

Avavoorus Saksamaad šokeerinud Mehhiko võttis teises voorus kohustuslikud kolm punkti Lõuna-Korea üle.

Rostovis 33-kraadise õhutemperatuuri käes toimunud mängus valdas Mehhiko kogu avapoolaja vältel stabiilselt 70% ümber palli, kuid esialgu kukkusid paremad võimalused Lõuna-Koreale. Korra tassis mehhiklasi hiilgavat tagasitööd teinud Hirving Lozano, Sung-Yueng Ki pealöök nurgalöögi järel lükati üle lati Guillermo Ochoa poolt.

26. minutil proovis Javier Hernandez palli kiirrünnaku järel kasti sööta, Hwang-Hee-chan blokeeris palli teekonna käega ning sel turniiril järjekordse penalti realiseeris Carlos Vela.

Lõuna-Korea kiirrünnakutele orienteeritud mängutaktika liigset tulu ei toonud. Teisel poolajal hakati ka ise tunduvalt aktiivsemalt vastase väljakupoolel palli valdama, mis tegi mehhiklaste jaoks omakorda ruumi kiirrünnakuteks. Parim võimalus tekkis Andres Guardadol, kuid kapteni löögi tõi nurgast korraliku tõrjega ära Cho Hyun-woo.

Üks paljudest kiirrünnakutest otsustas 66. minutil sisuliselt mängu saatuse. Lozano mängis palli Hernandezile läbi, kes pisikese konksuga tõmbas end keskele ja realiseeris kontrarünnaku, saades ühtlasi kirja oma koondisekarjääri 50. värava.

2:0 värava järel mängutempo rahunes märgatavalt. Elevust tekitas vaid oma viiendal MM-il oleva Rafael Marquezi jäme kala, kuid tema kehva tagasisöötu ei suutnud Lõuna-Korea ründajad väravaks realiseerida.

Ilma väravata Lõuna-Korea siiski ei jäänud. Kolmandal üleminutil saatis kauni kauglöögi tagumisse nurka Heung-min Son.

Lõuna-Korea jaoks säiliksid edasipääsulootused vaid siis, kui Saksamaal õnnestub täna õhtul Rootsi alistada. Mehhiko on kuue punktiga alagrupi tipus.

Lõuna-Korea - Mehhiko 1:2 (0:1)
90+3. Son Heung-min - 26. pen. Carlos Vela, 66. Javier Hernandez

Hoiatused: 58. Kim Young-gwon, 63. Lee Yong, 72. Seung-Woo Lee, 80. Jung Woo-young
Peakohtunik: Milorad Mažic (Serbia)

Lõuna-Korea: Cho Hyun-woo, Lee Yong,, Hwang Hee-chan, Ki Sung-yueng, Lee Jae-sung, Son Heung-min, Kim Young-gwon, Hwang Hee-chan, Ju Se-jong (64. Lee Seung-Woo), Moon Seon-min (77. Jung Woo-young), Kim Min-woo (84. Hong Chul).
Varus: Kim Jin-hyeon, Kim Seung-gyu, Jung Seung-hyun, Yun Young-sun, Oh Ban-suk, Lee Seung-woo, , Hong Chul, Jung Woo-young, Go Yo-han, Koo Ja-cheol, Park Joo-ho

Mehhiko: Ochoa, Salcedo, Layun, Vela (77. Giovani Dos Santos), Hernandez, Moreno, Herrera, Guardado (68. Rafael Marquez), Alvarez, Lozano (71. Jesus Manuel Corona), Gallardo.
Varus: Jose de Jesus Corona, Ayala, Marquez, Gutierrez, Jonathan Dos Santos, Fabian, Raul Jimenez, Giovani Dos Santos, Talavera, Jesus Manuel Corona, Peralta, Aquino.