LOE JÄRELE: draamat täie raha eest! Dortmund ja PSG tulid ülikeerulisest seisust välja ja jõudsid poolfinaali (1)

Marcel Sabitzeri (paremal) suurepärane teine poolaeg tõi Dortmundile poolfinaalkoha. Foto: Scanpix / Martin Meissner / AP

Meistrite liiga teisipäevaõhtu pakkus vaatajaile draamat täie raha eest – mõlemas võistluspaaris pöörati seisud pea peale, poolfinaali sammusid Pariisi Saint-Germain ja Dortmundi Borussia.

Eriti sürreaalse stsenaariumi osaliseks sai Dortmundi ja Atletico Madridi lahing – avamängus esmalt 2:0 juhtima asunud ning koduväljakult lõpuks 2:1 eduseisus lahkunud Atletico jäi esimese poolajaga 0:2 (kahe mängu kokkuvõttes 2:3) kaotusseisu.

Teisel poolajal tehti aga vigade parandus ning löödi ise kaks väravat – see tähendanuks 4:3 seisu alusel edasipääsu taas hispaanlastele. Seejärel pani aga Austria staar Marcel Sabitzer püsti korraliku peo, tüüris omad taas kahe väravani ning lunastas sellega Dortmundile poolfinaalpääsme.

Teinegi mäng ei kulgenud draamata: Barcelona haaras kiirelt juhtohjad ning kasvatas avamängust saadud 3:2 võidu najal eduseisu kahele väravale. Pooltunni möödudes hakkas olukord aga kiiva kiskuma – keskkaitsja Ronald Araujo sikutas vastase viimase kaitsjana maha ning pidi punase kaardiga platsilt lahkuma.

Siis algas PSG pidu. Neli vastuväravat said tõsiasjaks ning Barcelona enam Prantsusmaa hiiule vastumürki ei leidnudki. Meistrite liiga esimene poolfinaalpaar on niisiis selge: Pariisi Saint-Germain - Dortmundi Borussia.

FC Barcelona - Pariisi Saint-Germain 1:4 (1:1), kahe mängu kokkuvõttes  4:6