LOE JÄRELE: Austria tegi Eesti vastu avapoolajaga sotid selgeks (7)

Eesti koondis võõrustas oma EM-valiktsükli ja ühtlasi aasta viimases kodumängus Austriat. Külalised võitsid 2:0

Isukalt alustanud Eesti pidas küll 25 minutit vastu, ent seejärel harutasid austerlased kaitseliini ribadeks ning Konrad Laimerile jäi vormistamise vaev. Poolaja lõpufaasis lisasid vastased ka teise, kui nurgalöögi toimetas peaga väravasse Philipp Lienhart.

Teisel poolajal rohkem väravaid ei löödud. Eesti eest tegi debüüdi 20-aastane Oliver Jürgens, kes omas ka üht head võimalust, et väravatearve jäi siiski avamata. Eesti on valiksarjas teeninud ühe punkti, seda võõrsilmängult Aserbaidžaani vastu.

Mängu eel:

Kui kohtumise eel tekitas kõige rohkem kõneainet see, kes asendavad Konstantin Vassiljevit ja Mattias Käiti keskväljal, siis lõpuks pääses algkoosseisu koguni viis tavapärast keskpoolkaitsjat.

Eesti asetuseks on siiski tavapärane 5-3-2, kuid ühte äärt täidab seekord Martin Miller ning rünnakul tegutseb Bogdan Vaštšuk. Keskväljal on ankrurollis Martin Vetkal ning kõrgemal asetsevad Markus Poom ja Gerogi Tunjov.

Eesti on teeninud valiksarjas senise kuue mänguga ainult ühe punkti ning paikneb F-alagrupis viimasel, viiendal kohal.

Austria on juba pääsu EM-finaalturniirile kindlustanud ja võitleb Belgiaga alagrupi võidu nimel. Austrial, kes tänase matšiga oma tsükli lõpetab, on hetkel Belgiast üks punkt vähem. Belgial on jäänud veel mängida Aserbaidžaaniga.

Märtsikuus võitis Eesti võõrsil Austria vastu avapoolaja (Rauno Sappineni tabamusest), kuid kaotas mängu 1:2, otsustava värava lõi Michael Gregoritsch 88. minutil.