Liverpool vajab jalgpalliimet, mida juhtub Meistrite liigas harva. Kas Napoli teeb kolmest kolm? (0)

Liverpool lagunes avamängus täielikult. Kuidas läheb kordusmängus? Foto: Scanpix / Peter Powell / EPA

Liverpoolil on Meistrite liiga kaheksandikfinaalis selg vastu seina, sest Santiago Bernabeul on edasipääsuks vaja välja ronida kolmeväravalisest kaotusseisust. Imesid juhtub. Harva, aga juhtub.

• 15.03. kell 22.00 Real Madrid - Liverpool (avamäng 5:2)
  • 15.03. kell 22.00 Napoli - Frankfurti Eintracht (avamäng 2:0)
  • Osale ennustusmängus!

Liverpool alustas avamängu kodusel Anfieldil suurepäraselt, sest juba 15-minutilise matši järel vaatas vastu 2:0 eduseis. See, mis juhtus edasi, läks nii Liverpooli kui ka Reali ajalukku. Real pööras juba avapoolajal 0:2 kaotusseisu 2:2 viigiks, lõi teisel poolajal kolm vastuseta väravat ja astus 5:2 võiduga suure sammu veerandfinaali suunas.

Meistrite liiga vaat et kõige ajaloolisem tagasitulek pärineb 2017. aastast, kui Barcelona kaotas kaheksandikfinaali avamängus võõrsil 0:4 PSG-le, aga võitis korduskohtumise kodus 6:1. Ka Liverpoolil on supermälestus, kui 2005. aastal jäädi finaalis AC Milani vastu avapoolajal 0:3 kaotusseisu, mis pöörati teisel poolajal 3:3 viigiks ja seejärel võideti penaltiseeria.

Reali peatreener Carlo Ancelotti meenutas hiljuti eelmise aasta veerandfinaali kordusmängu Chelseaga, kui nad mängisid 3:1 edu 3:4 kaotusseisuks, aga viisid mängu lisaajale, kus saadi magus võit. "Meil on eelmisest aastast Chelsea vastu kogemus olemas. Meil on eduseis ja seepärast oleme soosikud, aga peame kõik 90 minutit mängima samasuguse suhtumisega ja tipptasemel nagu avamängus," sõnas kogenud itaallane.

Kuigi Jürgen Klopp ütles pärast avamängu, et see paar on otsustatud, siis nüüd märkis Liverpooli sakslasest juhendaja, et väike võimalus edasipääsuks on olemas. "Kui on kasvõi üheprotsendiline võimalus, siis tahame proovida. See on ebatõenäoline, aga üritame võita ja vaatame, kuhu see meid viib. Võitmiseks peame mängima väga hästi," lausus Klopp.

Kuidas on Liverpool ja Real pärast avamängu kodustes sarjades esinenud? Liverpool tegi esmalt 0:0 viigi Crystal Palace'iga, aga alistas seejärel 2:0 Wolverhamptoni, 7:0 (!) Manchester Unitedi ja kaotas viimati 0:1 Bournemouthile. Real leppis 1:1 viiki Atleticoga, kaotas siis karikas 0:1 Barcelonale, mängis 0:0 viiki Betisiga ja alistas viimati 3:1 Espanyoli.

Eintracht on Napoli vastu sarnases olukorras

Napoli võitis avamängu Saksamaal Frankfurti Eintrachti vastu 2:0, jättes seejuures realiseerimata penalti. Eintracht lõpetas mängu kümnekesi, sest esiründaja Randal Kolo Muani sai teisel poolajal punase kaardi, mis jätab ta kordusmängust eemale. Kuigi Eintrachtil on veidi paremad võimalused kui Liverpoolil, siis ka nende olukord on väga keeruline.

Eintrachti olukorda ei muuda kergemaks ka asjaolu, et pärast avamängu on koduses Bundesligas saadud kolmest mängust vaid kaks punkti, sest Leipzigile kaotati 1:2 ning Wolfsburgiga mängiti 2:2 ja Stuttgartiga 1:1 viiki. Napoli koperdas 0:1 kaotusega Lazio otsa, aga alistas 2:0 Empoli ja viimati 2:0 Atalanta.

"Ajalugu soosib meid, aga ma ei usu, et see tekitab lisapinget. Eintracht on väga tugev meeskond ja näitab alati head kvaliteeti. Nad alistasid eelmisel hooajal Euroopa liigas Barcelona, kes meid välja lükkas. Sellest tuleb keeruline mäng. Me ei saa langeda rahulolu-lõksu. See pole meie tee," rääkis Napoli peatreener Luciano Spalletti.

"Mis meid teistest eristab, on oskus tagasilöökidega toime tulla. Meil on puudu kaks suurepärast mängijat, kellel on võime mänge otsustada," viitas Eintrachti juhendaja Oliver Glasner Randal Kolo Muani mängukeelule ja Jesper Lindströmi vigastusele.

Juhul kui Napoli kindlustab edasipääsu veerandfinaali, siis mängivad kaheksa parema hulgas koguni kolm Itaalia meeskonda - lisaks Napolile ka AC Milan ja Milano Inter. Neljas Itaalia meeskond Torino Juventus piirdus tänavusel hooajal alagrupiga. Viimati jõudis Meistrite liigas veerandfinaali kolm Itaalia meeskonda 17 aastat (!) tagasi - Juventus, Inter ja Milan.