LOE JÄRELE: Tamme koduklubi FCSB sai Konverentsiliigas kätte esimese punkti (0)

Joonas Tamm võitis palli, Kristian Arnstad nautis hetki õhus. Foto: Scanpix / Robert Ghement / EPA

Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamme koduklubi FCSB pidi alagrupiturniiri esimeses voorus 3:1 alla vanduma West Ham Unitedile. Tänases kohtumises RSC Anderlechtiga tehti väikest viisi vigade parandus  – taga hoiti null, aga jäädi ka ise kuivale. Tammelt taas 90 minutit.

Kohtumine Bukaresti rahvusstaadionil oli algusest peale tasavägine. Kui avapoolaja esimesed 10 minutit kuulusid külalistele, siis mängu edenedes haarasid initsiatiivi kohalikud. Vaatamata koduvõistkonna kontrollimisele, ei suutnud kumbki võistkond arvestatavaid väravavõimalusi luua.

Avapoolaja põnevaim seik leidis aset 29. minutil, kui Anderlechti väravavaht Hendrik Van Crombrugge pudistas nurgalöögi järgse palli. Koduvõistkonna Joyskim Dawa oli esimesena jaol, lõi peale, kuid üritus jäi nõrgaks.  FCSB mehed nõudsid penaltit, enim häält teinud Olaru sai skandeerimise eest kollase. Kordusest oli aga näha, et Crombrugge selgelt tiris kameruunlase õlast pikali. Poolaja teises pooles jätkus võõrustajate domineerimine, kuid tulu see ei toonud.

Teine poolaeg algas sarnaselt esimese vaatuse lõpule. FCSB jätkas kontrollimist, kuid mitte kauaks. Viimased 35 minutit olid juhthoovad külaliste käes, kuid sellegipoolest midagi ohtlikku ei sündinud. Lõppskoor jäi identseks sellega, mis oli enne avavilet. Joonas Tamme ja FCSB järgmine Konverentsiliiga kohtumine leiab aset 6. oktoobril, kui minnakse vastamisi täna West Ham Unitedile 2:3 kaotanud Silkeborgiga.