Leverkuseni ulmeseeria jätkub. 49 mängu kaotuseta püsinud Alonso: ma olen sõnatu (0)

Xabi Alonso. Foto: Scanpix / IMAGO / Beautiful Sports

Leverkuseni Bayer sammus Euroopa liigas finaali, kui viigistas poolfinaali korduskohtumises Romaga 2:2. Avamäng oli lõppenud Leverkuseni 2:0 võiduga, ent ometi näitas Roma kordusmatšis korralikult hambaid.

66. minutiks oli Leandro Paredes realiseerinud Roma poolelt kaks penaltit. See tähendas, et Leverkuseni imeline seeria paistis olevat lõppemas: seni olid nad kaotuseta püsinud koguni 48 mängu järjest, ent Roma ähvardas ilusale hoole kriipsu peale tõmmata. Ometi seda ei juhtunud, sest 82. minutil lõi Leverkusen tagasi esimese ning mängu seitsmendal (!) üleminutil teisegi värava.

"Pean seda taas ütlema: ma olen sõnatu," rääkis Leverkuseni peatreener Xabi Alonso mängujärgsel pressikonverentsil. "Tegime suurepärase tagasituleku, aga leian, et väärisime seda täielikult. Lõime väga palju võimalusi, värav oli pidevalt õhus. Näitasime iseloomu ja enesekindlust teha õigeid asju. Finaali pääsemine on tänu sellele eriti magus."

"Finaali võitmine on alati keerulisem kui sinna jõudmine. Valmistume ette nii kuidas oskame, aga meeskond on tegelikult juba näidanud, et oleme kõigeks võimelised," on Alonso veendunud. "Iga mängija tahab endast kõik välja panna ja seda on väga vaja – meil on jäänud ju kaks finaali, kõigepealt Atalanta ja seejärel [koduses karikasarjas] Kaiserslautern."

Lõpuminutite kangelased

Leverkuseni 49-mänguline kaotuseta seeria tähistab Euroopa rekordit. Varem jagati tippmarki Lissaboni Benficaga, kes oli 48 mängu järjest kaotuseta aastatel 1963-1965. Leverkusen võib tänavusel hooajal seeria pikendada 53-mänguliseks, kui koduliigas minnakse vastamisi Bochumi ja Augsburgiga, koduses karikafinaalis Kaiserslauterniga ning Euroopa liiga finaalis Atalantaga.

Mitmel puhul on neil tänavu tulnud aga viik sõna otseses mõttes viimasel hetkel päästa. Üleminutitel on kokku löödud koguni 12 väravat. Näiteks Euroopa liiga kaheksandikfinaalis Karabahhi vastu päästsid Patrik Schicki 90+3. ja 90+8. minuti väravad Leverkusenile edasipääsu.

Hooaja lõpufaasis on viimaste minutite särajaks kujunenud Josip Stanišic, kes sahistas ka Roma võrku. Eriti paistab horvaadist keskkaitsjale meeldivat just seitsmes üleminut: lisaks Roma vastu just tol minutil löödud viigiväravale sahistas ta samal hetkel ka Dortmundi Borussia võrku, kui päästis omadele 21. aprillil peetud kohtumisest 1:1 viigi.