Levadia kapten Kruglov vigastatud ja Kalju vastu ei mängi (0)

FCI Levadia kapten Dmitri Kruglov. Foto: Oliver Tsupsman

FCI Levadia peatreener Aleksandar Rogic avaldas päev enne Premium liiga 12. vooru kohtumist Nõmme Kaljuga, et meeskonna kapten Dmitri Kruglov ei saa vigastuse tõttu homme platsile minna.

"Kruglov, Igor Žurahhovski ja Rasmus Peetson on vigastustega väljas. Nad on tähtsad mängijad ja praegu on hooaja tähtis faas, aga õnneks on meil rivistuses piisavalt mehi," sõnas Rogic. Kui Žurahhovski ja Peetsoni vigastused polnud uudiseks, siis Kruglovi oma küll.

Vasakkaitsja sai vigastada neljapäevases trennis, kui venitas säärelihast. Trauma tõttu jättis Kruglov vahele ka reedese mängu Viljandi Tulevikuga. Rogici sõnul on prognoositav mängupaus kaks kuni kolm nädalat, mis tähendab, et küsimärgi all on ka Kruglovi võimalus aidata Eesti koondist EM-valikmängudes Põhja-Iirimaa ja Saksamaaga.

Lisaks kolmele vigastatule ei saa homme Kalju vastu mängida ka ründaja Nikita Andrejev, kes teenis reedel oma liigahooaja neljanda kollase kaardi. "Andrejevi kogemus, väravainstinkt ja üldine kvaliteet teevad temast tähtsa mängija, aga keskendun meestele, keda saan homses mängus kasutada," märkis Rogic.

REKLAAM

Levadia ja Kalju kohtuvad maikuus juba kolmandat korda. Eelmised kaks duelli lõppesid Kalju võiduga, kui esmalt saadi Premium liigas 2:1 ja siis Evald Tipneri karikasarjas 3:2 võit. "Derbi on spetsiifiline mäng, mille eel mõtlen peatreenerina tasakaalule ja väikestele detailidele, sest just need võivad kohtumise osas määravaks saada. Oodata on võitluslikku mängu kahe hea meeskonna vahel. Derbiga kaasnevad ka emotsioonid, mida peame seekord paremini kontrollima," viitas Rogic karikamängus saadud kaotusele, mille käigus teenisid neli Levadia mängijat punase kaardi.

Kalju on kolmes mängus järjest toonud kohtumisesse otsustava pöörde üleajal löödud väravaga (karikamäng Levadiaga viidi nii lisaajale, Tallinna Kalevile ja FC Kuressaarele löödi 90+. minutil võiduvärav), mis on Rogici hinnangul kvaliteedimärk. "Kaljul on oma stiil ja kogenud mängijad, kes oskavad võidelda. Kalju on alati tulemusele orienteeritud ja teab, kuidas seda saavutada. Ning tõesti, kõige tähtsam on üleaeg, milleks tuleb eraldi valmis olla," lausus Rogic.

Alates eelmise hooaja algusest ehk serblase ametiajal on Levadia ja Kalju kohtunud kaheksas ametlikus mängus, millest Rogici meeskonna võiduga on lõppenud ainult üks – eelmise hooaja karikasarja veerandfinaal.

"Mingil põhjusel on mängud Kaljuga meie jaoks keerulised. Mitte ainult tänavu, vaid ka mullu. Ilmselt on see seotud minu klubisse tulemisega, sest enne neid muresid polnud. Muutsin klubi filosoofiat ja nüüd on meil raskused. Aga ma ei mõtle liigselt minevikule, sest homme on uus päev ja uus mäng.

Peame näitama, et suudame olla edukad. Usun oma mängijatesse ja meie plaani. Nii mõnelgi puhul väärisime paremat tulemust kui see, mis lõpuvile kõlades protokolli kanti. Liigne keskendumine minevikule pole kuigi mõistlik. Ning ma ei ole meeskonna treeningutel täheldanud kahe eelmise kaotuse olulist mõju, võib-olla ainult sel moel, et meeskonna motivatsioon on eriti kõrgel," rääkis Rogic.

Levadia kaitsja Maksim Podholjuzini sõnul on pärast kolme järjestikust kaotust saavutatud võidud – 7:0 Tartu Tammeka ja 3:0 Viljandi Tuleviku üle – mõjunud meeskonnale hästi. "Tekitasime palju momente ja lahendasime neid edukalt. Väravate löömine annab järgmisteks mängudeks jõudu juurde ja usun, et homme näeb meie meeskonna poolt head mängu," sõnas Podholjuzin.

Kalju kombe vastu kohtumise viimastel minutitel väravani jõuda on Poholjuzini sõnul olemas kindel rohi – keskendumine. "Kalju on tõesti viimastel minutitel väga ohtlik. Seega tuleb hoida kontsentratsiooni lõpuni. Samuti ei tohi oma värava alla langeda, vaid seista liinidega kõrgemal ja mitte lubada vastasel meie värava alla jõuda."

Levadia kaitsja loodab, et kohtumise toimumine A. Le Coq Arenal annab neile väikese eelise. "Ei saa öelda, et oleksime Lilleküla staadioniga juba ära harjunud, aga minu meelest on see parem kui Kadriorg, sest väljak on pikem ja laiem, mis meile kui palli vallata eelistavale meeskonnale sobilik. Samuti on Kaljul kunstmuruplats ja võibolla annab muruväljak meile jõudu juurde," rääkis Podholjuzin.

Premium liiga 12. vooru kohtumine Levadia – Kalju algab A. Le Coq Arenal teisipäeval kell 19.30. Sellele eelneb Levadia ja PERHi Verekeskuse poolt korraldatud doonoripäev ”Südamest südamesse – jalgpall toetab doonorlust!”. Vereloovutus toimub kell 15.00-18.00 A. Le Coq Arena Elmar Saare nimelises konverentsikeskuses. Vereloovutust on võimalik alustada kuni kella 18-ni, protseduur kestab ca 45 minutit.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK