Levadia duubelmeeskond unistab suurelt, aga mõtleb realistlikult ja keskendub noorte arendamisele (0)

Mida suudab Tallinna FCI Levadia U21 uuel hooajal Esiliigas? Foto: Diana Jesin

Tallinna FCI Levadia duubelmeeskond on rahul, et eelmine hooaeg suures plaanis õnnestus, aga pikaajaline plaan on pooleli. Klubis kasvavad andekad noormängijad, kes nuusutavad täiskasvanute jalgpalli ja liiguvad samm-sammu haaval esindusmeeskonna poole. 

Eelmisel aastal Levadia duubelmesskonna peatreenerina debüteerinud ja Esiliigas seitsmenda koha teeninud Robert Sadovski (36) märkis, et peamised eesmärgid - liigasse püsimajäämine ja noorte kasvatamine - said täidetud, aga Tammekale allajäämine veidi kripeldab.

"Meil mängisid paljud 2004. aastal sündinud poisid ja seitsmenda koha kindlustasime tugeva lõpuspurdiga. Tammeka jäi kuuendaks, aga enne liiga poolitamist kaotasime Tammekale ühe või kahe punktiga. Meil oli viis-kuus mängu, kus oleksime pidanud punkti saama, aga kaotasime. Minu arvates oleksime võinud saada kuue hulka, aga läks nii ja sellele vaatama täitsime oma eesmärgid. See on kõige olulisem," sõnas Sadovski, kes juhendab ka Levadia U19 meeskonda.

Tema sõnul tegid mõned noormängijad suure sammu edasi, aga eelkõige kerkis esile 16-aastane Igor Sokolov, kes teenis palju mänguminuteid ja kasutas need ära. "Ta mängis sisuliselt iga mängu, oli stabiilne ja arenes kogu aeg. Teda aitasid vanemad mehed Esiliigas, sest kui andsin talle mõned mängud U19 meeskonnas, siis ta mängis seal nagu mees, kuigi tema vastased olid aasta-kaks vanemad. Ma olen temaga väga rahul. Tal on väga head eeldused, aga praegu pidurdab teda see, et ta on noor ega ole veel vaimselt küps. Usun, et see tuleb ja ta paneb uuel hooajal juurde."

REKLAAM

Sadovski näeb, et duubli peamine ülesanne on esindusele mängijaid kasvatada ja selles osas on Levadias tehtud edusamme. "Enne minu eelmist hooaega tammusime neli-viis aastat kohapeal ja duubel ei täitnud oma funktsiooni. Peame duublist maksimaalselt kasu lõikama - see on see, kui saame noored ülespoole lükata ja nad saavad seal hakkama," rääkis Sadovski.

Ta arvab, et tänavusel hooajal on luubi all Artur Voilenko (16), Igor Sokolov (16) ja Casper Nicolas Lugtmeijer (17). "Kõik mängivad eri positsioonidel ja kõigil on looduse poolt antud, et väga hästi mängida. Tuleb lihtsalt sisemised kartused ja teatud taktikalised nüansid läbi käia, mitte ainult trennides, vaid ka mängudes. Tuleb mängida julgelt ja proovida. Ideaalne mäng ei tule ühe hooajaga. Ma arvan, et need kolm on võimelised seda saavutama."

Andres Järve (18) on esimese sammu juba astunud ja esindusmeeskonna treeneritele muljet avaldanud. "Ta lõpetab kooli ja treenib kevadperioodil meiega. Ta näitas eelmisel hooajal väga head mängu ja distsipliini ning suvel siirdus esindusmeeskonna treeningutele. Ma olen treeneritega rääkinud ja nad on temaga väga rahul," ütles Sadovski.

Koroona segas hooajaks valmistumist

Levadia noored ei ole hooajaeelsel treeningperioodil vigastustega kimpus olnud, aga on läbinud kümnepäevase isolatsiooni, sest meeskonda tabas koroonaviirus, mis on paratamatult plaanid sassi löönud. Levadia U21 on isolatsiooni järel juba ühe treeningmängu pidanud, kui eelmisel pühapäeval alistati Esiliiga B-sse langenud Ida-Virumaa FC Alliance (endine Kohtla-Järve JK Järve) 2:1. Eeloleval pühapäeval minnakse vastamisi liigarivaali Tallinna FC Flora U21-ga.

"Ma andsin poistele - nendele, kes olid negatiivsed või kes tundsid, et ei ole haiged - juhised ja treeningprogrammid, mida nad said individuaalselt teha. See on parem kui mitte midagi. Väga vähesed sportlased, erinevatel spordialadel, on suure tahtejõuga ja teevad asja maksimumiga. Jah, ka teised teevad, aga kui treenerid ei vaata või ei kontrolli, siis nad teevad 70-80 protsenti. Sa pead kogu aeg suruma ja saama 100 lähedale," nentis peatreener.

Tallinna FCI Levadia U21 peatreener Robert Sadovski. Foto: Raido Kull

Levadia duubelmeeskonnal on käsil füüsilise ettevalmistuse tsükkel, mis algas detsembri algul ja liikus veebruaris lõpu poole, aga isolatsioon vajutas pitseri ja tekkis auk. "Me ei jõua seda lõpuni teha, aga jätkame, kuigi nüüd on viimane nädal. Kui mängijad tagasi tulid, siis oli näha, et jalad on pehmed ja füüsiline vorm läinud allapoole. Meil ei ole nüüd pause olnud ja pühapäeval lõppeb ettevalmistus," sõnas Sadovski, kes loodab, et hooaja alguseks on mured seljatatud.

"Eesmärk on jõuda sinna, kus olime enne koroonapausi - olime füüsiliselt päris heal tasemel ja kokkumäng oli okei. Üldjuhul on nii, et kui ei ole füüsiliselt valmis, siis midagi ei ole teha ja ka tehniline pool hakkab lonkama. Need on omavahel seotud. Mulle meeldis see, mida enne koroonapausi nägin. Nüüd tuleb hooaja jooksul juurde panna," kommenteeris Sadovski.

Esinduse mängijad peavad noori õpetama ja toetama

Sadovski on rahul, et Levadia ridadesse naaseb egiptlane Omar Elhussieny (35), kes on Premium liigas mänginud Levadia ja Paide Linnameeskonna särgis kokku 81 mängu ja löönud 14 väravat. "Meil on kokku lepitud, et Omar tuleb meile (duubelmeeskonnale - K. I.) appi, praegu on küsimus registreerimises. Levadia esindusmeeskonnas on kaheksa välismaalast - viis on registreeritud Premium liigasse ja kolm Esiliigasse. Omaril on kohalik elamisluba ja ta saab amatöörina mängida, aga limiit on täis ja peame ta registreerima meie duublisse ehk FCI Tallinnasse."

Selge on see, et kuna tänavu on Levadia esinduses palju võõrlegionäre, kes korraga Premium liiga mängudes koosseisu ei mahu, siis saavad mõned välismaalased mänguaega aste madalamal.

Levadia duublisse on praegu registreeritud austraallane Aamir Abdallah Yunis (21), serblane Luka Lukovic (19) ja ukrainlane Igor Žurahhovski (26). See ei tähenda, et just nimetatud leegionärid hakkavad rohkem Sadovski käe all mängima. "Ma ei tea, mis loogika alusel nad on registreeritud. Ma ei ole Marko ja Vovaga rääkinud, mis mulje nad on jätnud ja kes on nende arust parimad, aga serblasega on lihtsam, sest Esiliigas on reegel, et saab olla kolm vanemat mängijat ja tema on 19-aastane. Loogline, et tema on duublisse registreeritud," selgitas Sadovski.

Sadovski loodab, et kui esindus saadab mõned mängijad alla, siis oleksid need mehed duublile kasulikud. Lisaks ei saa duubel väga palju vanemaid mängijad korraga kasutada. "Omar, Alan Mones, Andrei Grigorjev ja Igor Morozov on juba vanemad mängijad. Nad ei saa mulle palju vanemaid mängijaid juurde anda, sest mina pean siis oma mängijad tribüünile saatma. Loodan, et nad annavad meeskonnale juurde, noortele tuge ja suudavad väljakul olla õpetaja rollis."

Kui palju mängib uuel hooajal Tallinna FCI Levadia U21 mängiv abitreener Igor Morozov? Foto: Raido Kull

Igor Morozov on endiselt Levadia U21 mängiv abitreener, ent Sadovski sõnul ei jää noored tema tõttu mänguajata. "Ma tahan, et Igor tegeleks rohkem treeneritööga. Lisaks on ta U21 koondise abitreener, mis on talle lisakoormus. Tegelikult me kõik mõistame, et kui ta teeks trenni ja tervis vastu peaks, siis ta saaks veel mõned aastad kõrgliiga tasemel mängida. Kas duublis on sellel mõtet? Ma leian, et kui meie eesmärk on noori kasvatada, siis peavad ka noored mänguaega saama. Las noored mängivad, eksivad ja kasvavad. Mina olen sellega rahul."

Sadovski: nõuan keerulist jalgpalli

Sadovski käe all mängivad noored mehed, kellel on teatud tugevused ja nõrkused, aga peatreener arvab, et kui mängijad saavad aru, mida ta nendelt nõuab, siis näeb atraktiivset jalgpalli.

Nõrkustest: "Kogenematus ja füüsiline valmidus konkurentidega võrreldes. Meil tulid uued noored peale ja need on nende esimesed sammud täiskasvanute jalgpallis. Esiliigas on näiteks Maardu, PJK ja Welco, kus on vanemad mängijad. Tiimid, mis ei ole duublid, on vanemad ja füüsilisemad. Füüsiline jõud ja taktikaline küpsus. Peame väljakul otsused kiiresti vastu võtma, eelmisel hooajal arendasime seda ja jätkame samamoodi uuel hooajal.

Tugevustest: "Meil on väga palju tarkasid mängijaid. Vaatamata ebaküpsusele on nendes potentsiaali. See jalgpall, mida mina nõuan, on keeruline jalgpall. Ja näen, et mängijad saavad sellest aru, aga vahel jookseb mõistus kokku. Kõik peab käima sekundi kiirusel. Kui nad ei saaks aru, siis mängiksime teistsugust jalgpalli ja treenerina peaksin end ümberseadistama. Meie tugevus on mõtlemine ja jalgpalliline arusaam ning kiire ja lühike söödumäng. Liigutame ja kõigutame, et erinevates kohtades väljakul ülekaalu tekitada."

"Iga treener tahab selle liiga kinni panna."

Uue hooaja eesmärk ei ole Levadia duubelmeeskonnal suures plaanis mullusega võrreldes muutunud. Sadovski unistab suurelt, aga jääb samal ajal kahe jalaga maa peale.

"Meie esimene eesmärk on noorte arendamine, aga mis puudutab tabelit ... Ma ei taha kedagi alahinnata, aga peab olema enesearmastust ja soovi üks samm edasi teha. Minimaalne eesmärk on üks koht kõrgemal lõpetada. Miks ma pole maksimalist? Muidugi olen. Iga treener tahab selle liiga kinni panna ja rahulikult enne neljandat ringi kõik varumehed väljakule saata.

See on iga treeneri unistus, aga olen realisist ja tegelen noortega, kellel on suvel liblikad kõhus ja keegi sõidab maale ja keegi jätab mingi trenni või tsükli vahele. Kui oleksime kaks-kolm hooaega koos mänginud, poisid oleksid 18-19-aastased ja kõik oleks nii taktikaliselt kui füüsiliselt enam-vähem korras, siis saaksin öelda, et läheme kolme hulka. Liigume samm-sammu haaval, aga kui meil on võimalik minna kolme hulka, siis me ei jäta seda kasutama," teatas Sadovski.

Vändra Vapruse ja Kohtla-Järve Järve asemel mängivad tänavu Esiliigas Paide Linnameeskond U21 ja Tartu Welco. Sadovski ei soovinud öelda, kes on tema hinnangul soosikud ja Levadia peamised konkurendid, aga märkis, et tase on ühtlustunud ja Paide lisab vürtsi.

"Paide annab liigale konkurentsi juurde, aga oleneb sellest, kui palju antakse mängijaid duublisse. Nende rotatsioon on suur. Kohtla-Järve oli eelmisel aastal kõige nõrgem, kes istus kaitses ja parkis bussi, aga see oli nende taktika. Sellest tuleb aru saada ja see ongi jalgpall. Vändra ja Welco vahe ei ole suur, pigem on nad samal tasemel, võib-olla Welco natuke tugevam."

Tallinna FCI Levadia U21
Peatreener: Robert Sadovski
Abitreener: Igor Morozov
Väravavahtide treener: Ain Tammus
Kapten: Andrei Grigorjev
EJL-i stipendiaadid (kogu klubi peale): Andres Järve, Devid Lehter, Casper Nicolas Lugtmeijer, Daniil Petrunin, Moorits Veering
Eelarve: 1 300 000 eurot (esindus- ja duubelmeeskond kokku 1 000 000)
Duubelvõistkond: FCI Tallinn (II liiga põhja/ida piirkond)
Koduväljak: Maarjamäe staadion / Maarjamäe kunstmuruväljak
Meeskonna värvid: roheline ja valge
Kodulehtfcilevadia.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 19.00 vs. Paide Linnameeskond U21 (Paide kunstmuruväljakul)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 18. märtsil kell 19.00 vs. Tallinna FC Flora U21 (Maarjamäe kunstmuruväljakul)

Koosseis:

Väravavahid: Aleksandr Kraizmer, Dmitri Pjatajev.
Kaitsjad: Andrei Grigorjev, Andres Järve, Andrei Koršunov, Luka Lukovic*, Ain Lust, Fjodor Melehhov, Igor Morozov, Egert Pootsik, Armin Pärn, Moorits Veering, Artur Voilenko.
Poolkaitsjad: Daniil Antonenko, Omar Elhussieny, Casper Nicolas Lugtmeijer, Artur Sakarias, Alan Mones, Igor Žurahhovski*, Roman Teljakov.
Ründajad: Aamir Abdallah Yunis*, Nikita Dronov, Darijus Jurs, Nevil Krimm, Daniel Luts, Igor Sokolov, Aleks Vitrikuš.

Tärniga (*) tähistatud mängijad on registreeritud Levadia duubelmeeskonda, aga treenivad esindusmeeskonnaga.

Eeldatav algkoosseis (puuduvad esindusmeeskonnaga treenivad mängijad):

FCI Levdia U21 - Football tactics and formations

Hooajaeelsed mängud:

07.02. Tallinna FCI Levadia U21 - FC Elva (EL) 4:0 (Sokolov, Voilenko, Dronov, Mõrd)
21.02. Ida-Virumaa FC Alliance (ELB) - Tallinna FCI Levadia U21 1:2 (Lugtmeijer, Elhussieny)

EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
FINAAL
Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea
RISTNURK
KATARI PÄEVIKUD

Soccernet.ee Kataris!

Interaktiivne blogi ja vahetud muljed Eesti koondise reisilt Katari, kus kolme aasta pärast koguneb maailma jalgpalli koorekiht.

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK